ATATÜRK'ÜN LİDERLİĞİNDE CUMHURİYETİMİZ 96 YAŞINDA
Yayınlanma Tarihi: Pazartesi, 28 Ekim 2019
YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar
ATATÜRK'ÜN LİDERLİĞİNDE CUMHURİYETİMİZ 96 YAŞINDA

Yarın, ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde emperyalizme karşı yazdığı şanlı destanın eseri olan Cumhuriyet'imizin 96. kuruluş yıldönümü.

 

Kuşadası'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk Meydanı’nda düzenlenen resmi çelenk töreni ile başladı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yıldönümü Kuşadası’nda 2 gün boyunca düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanamaya devam edecek.

 

Yarın, ulusumuzun teslimiyete ve esarete isyanının zaferle taçlandığı günün yıldönümüdür.

 

Kurulduğu günden bu yana hedefi, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onu aşmak olan Cumhuriyet'imiz, tarih boyunca büyük zorluklar, saldırılar ve ihanetlerle de mücadele etmek zorunda kalmıştır.

 

96 yıl önce aldığı yenilginin intikamını almak için Cumhuriyet'imiz üzerinde kirli oyunlar oynayan emperyalist merkezler, onlarla amaç birliği yapan gerici-bölücü odaklar, dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet yıkıcılığı faaliyetlerini sürdürmektedirler.

 

Fakat Türk milletinin, Cumhuriyete ve onu kuran iradenin benimsediği temel ilkelere olan bağlılığı, bu şer odaklarının amaçlarına ulaşmasının önündeki en büyük engel olmaya devam ediyor.

 

Ulusumuz, bütün bu olumsuzlukları Türkiye Cumhuriyeti'ne ve onun temel ilkelerine bağlı kalarak aşıyor. Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun bize mirası olan akıl ve bilim yolu, Türk milleti için yol gösterici olmaya devam ediyor.

 

İşte bu gerçek, Cumhuriyet'imizin, bölünmez bir bütün olarak, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde, milletimizin sahipliğinde sonsuza dek yaşayacağına olan inancımızı daha da perçinliyor.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. Yıldönümü nedeni ile Kuşadası’nda düzenlenecek olan etkinlikler şöyle;

 

29 Ekim 2019 Salı
Özer Türk Stadyumu'nda Bayram Töreni saat:10.30
Kısmet Otel Kavşağı'nda Cumhuriyet Korteji saat:18.30
Kuşadası Sahili'nde Meşale Gösterisi saat:19.23
İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı'nda Cumhuriyet Senfoni Orkestrası konseri saat:20.00

 

BU YIL TÖREN ÖZER TÜRK STADINDA

29 Ekim 2019 Salı günü saat 09.30’da Kaymakamlık makamında tebrik töreni yapılacak. İlçe Kaymakamı, protokol mensuplarının ve halkın tebriklerini kabul edecek. Saat 10.00'da tören ve gösteri gruplarının, kamu görevlilerinin ve halkın yerlerini almasının ardından bu yıl ilk kez Özer Türk Stadı'nda kutlanacak program günün anlam ve önemine dair konuşmalar, şiir okuma programı, Cumhuriyet Koşusu ödül töreni, halk oyunları gösterisiyle devam edecek.

 

CUMHURİYET GÖNÜLLÜLERİNDEN 19.23'TE 1923 MEŞALE

Resmi törenlerin tamamlanmasının ardından akşam boyunca kutlamalar coşkuyla sürecek. Akşam saat 19.23’te Kuşadası sahilinde, yüreği Atatürk ve Cumhuriyet coşkusuyla atan 1923 Cumhuriyet gönüllüsü meşalelerle sahili yürüyüş ve marşlarla aydınlatarak Cumhuriyet’i karartmayacaklarını vurgulayacak.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; ulusumuzun en büyük bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyet ve Türk milleti için can vermiş, bedel ödemiş, herkesi şükran ve minnetle anıyorum.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
Diyojen ve Nietzsche Öncülüğünde Felsefenin Fener İle İnsan Arayışı… 19 MAYIS VATAN AŞKININ TARİHE ALTIN HARFLERLE KAZINMASIDIR ESKİ YUNAN FİLOZOFU EPİKÜR VE MUTLU OLMA AMACI KİTAP OKUMA HAYATI SEVDİRİR AKILLI İNSANA BİLGİ GEREKMEZ O YOLUNU BULUR GEÇEN ZAMAN DEĞİL, BELKİ DE ZAMAN BİZİZ ASLINDA! Yeni Yıl, Yeni Umutlar... Nesilleri Yetiştiren Öğretmenlere Daha Saygılı Bir Dünya Olması Dileklerimle… ATATÜRK'ÜN LİDERLİĞİNDE CUMHURİYETİMİZ 96 YAŞINDA İnsanı Gerçek Dost Yapan Nedir? AMAÇ BİR ŞEYLERİN KUTLANMASI DEĞİL ELBET! İŞÇİYE-EMEKÇİYE 40 KATIR MI, 40 SATIR MI!! SİYASİ ETİK VE GÖZLEMLERİM SOSYAL MEDYA MI BİZİ KISITLIYOR! YOKSA BİZ Mİ...? Sokak Hayvanları Toplumumuzun Bir Parçasıdır İnsan Adayı Olmaktan Üst İnsana Geçiş Siyasetin Yaşama Bıraktığı İzdüşümleri OMURGASIZLAR Siyasi Pencereler ve Bakış Açılarımız Demokritos ya da İlk Materyalist Filozof Nerede o eski günler demek geliyor içimden… Sevginizden Çalanları Hayatınızdan Uzaklaştırın! İLK İZLENİM YANSIMALAR EYLÜL AYI VE DOĞANIN SESSİZ ÇIĞLIĞI TAŞ TAŞI, LAF TAŞIMA GÜLMELERİMİZ BİLE SAKLI KALMIŞ HAYALERİMİZDE BAŞARI; SABRETMEK VE İNANMAKTA GİZLİDİR GİZLİ YAŞAM DURAĞIMIZDIR YALNIZLIKLARIMIZ KENDİNİ SORGULAMIYORSAN KAYIPSIN DEMEKTİR “İNSANLIK HAFİFLİYOR” İNSANLAR VE DEĞİŞİM BAŞKASININ HESABINA YAŞAMAYIN Yarın 24 Temmuz Basın Bayramı, Sansürün Kaldırılmasının 109. yılı FUTBOLU SEVEN, BAŞARILI OLMAK İSTEYEN AİLE VE ÇOCUKLARA TAVSİYELERİM İNSAN POLİTİK BİR VARLIKTIR KUŞADASI DENİZCİLİK BAYRAMI VE 6.000 BALIK YAVRUSUNUN VERDİĞİ MESAJ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMALARI 40 YIL SONRA OLMAYABİLİR! 23 NİSAN BİZLERE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARMAĞANIDIR KUŞADASI GENÇLİKSPOR BAL LİGİNDE KALACAK GÜVERCİNADA TURİZMDE ODAK NOKTAMIZ OLMALIDIR AVUKAT NİLGÜN ÖĞÜNÇLÜ’YE VERİLEN TEPKİLERİ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM KUŞADASI TURİZMİNDE YENİ ATILIM ŞARTTIR KUŞADASI’NI YARATICI ŞEHİRLER ARASINA SOKMAMIZ GEREKİYOR GÜLE GÜLE ENGİN AMCA KUŞADASI’NIN TURİZMDEKİ YERİNİ TEKRAR MARKA DEĞER OLARAK KAZANDIRMALIYIZ YÜKSEK SU FATURALARI CAN YAKIYOR, SARIÇAY BARAJI PROJESİ BİTİRİLMELİDİR ATATÜRK BULVARI VE SAHİL PROJESİ YAYALARIN YÜRÜYÜŞ ALANI GASP EDİLİYOR! ÖZELLİKLE DE İNÖNÜ BULVARI'NDA! KUŞADASI'NDA TRAFİK SORUNLARI