BİLMEK VE BİLGİLENDİRİLMEK HAKKIMIZ DEĞİL Mİ?
Yayınlanma Tarihi: Cuma, 13 Nisan 2018
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
BİLMEK VE BİLGİLENDİRİLMEK HAKKIMIZ DEĞİL Mİ?


Kuşadası Tariş arsası üzerine yapılacak proje ilçenin bir numaralı gündemi olmaya devam ediyor.
Aydın Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu bilgilendirmeyle orada bir yapılaşma olacağını da itiraf etmiş oldu.


Aydın Büyükşehir Belediyesi resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre, Kuşadası Tariş arsası üzerinde Denizcilik Daire Başkanlığı için hizmet binası yapılacak.


Kasım Yaman Parkı’nda, ne için nöbet tutulmuştu?


“Kaymakamlık hizmet binası” yapılmaması için.

 


O dönem, Aydın Büyükşehir Belediyesi de nöbet tutanları destekleyerek, kamu binalarının sahilde konumlandırılmaması konusunda görüş bildirmişti.


Peki, şimdi Denizcilik Daire Başkanlığı binası yapmak, ne anlama geliyor?


“Ben yaptım oldu”, demekten başka bir anlama gelmiyor.


Hatta “ben yaparsam, mükemmel olur” demek anlamına geliyor.


EN BÜYÜK TEPKİ VERİLMELİ


Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Tariş arazisi üzerine kamu binası konumlandırmasına en yüksek sesle HAYIR denilmeli.


Hem sahildeki trafiği felç edecek, hem de park sorununu çözelim derken, daha da büyümesine yol açacak olan bu proje, Kuşadası’nın faydasına değil, zararına olup, yol yakınken geri dönülmeli.


Kendisini Tariş Dayanışması olarak tanımlayan çevreci grup, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasının satır aralarında belirttiği yapılaşma itirafına, en sert bir şekilde tepki gösterecektir.


Bu akşam saat 18.00 itibariyle Pusula Cafe’de yeniden toplanacak olan Tariş Dayanışması, 28 Nisan tarihinde Erkan Yücel’de yapılacak Çalıştay ile ilgili son hazırlıklarını gözden geçirecek.


Tariş arsası ile ilgili gösterilen tepkilere, Tariş Dayanışması platformu içinde bulunan Av Nilgün Öğünçlü’ye hakaretlere varan söylemlerde bulunarak, polemik yaratmak, gerçekleri örtmek için yapılan sıradan manevralar olup, çare olmayacaktır.


Denizcilik Daire Başkanlığı Hizmet Binası, Kuşadası için elzem değil.


Ancak, yeşil alan ve park, Kuşadası için elzem.


Hizmet binası yapmadan da, denizcilik canlandırılabilir.


Sahi, Kuşadası’nda denizcilik adına ne gibi faaliyetler gösteriliyor?


Bir bilgilendirme de bu konuda alabilir miyiz?


Hangi denizcilik kooperatifleri kuruluyor?


Hangi denizcilere, destek olunuyor?


Hangi deniz ticareti, canlandırılıyor?


Hangi bilimsel çalışmalar, yürütülüyor?


Bunları bilmek ve bilgilendirilmek hakkımız değil mi?

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
KÖY KAHVESİNDEN KUŞADASI DEDİKODULARI MEDENİYET DEDİĞİN VERMEK DEMEKTİR YAPILANI GÖRMEK VE TAKDİR ETMEK VERMEDEN ALMAK ALLAH'A MAHSUS ARKA BAHÇEMİZ RANT KAPISI CENNET VE CEHENNEM KUŞADASI SÜRPRİZİ BİRİKİM, DONANIM VE HİZMET ZAMANI KONSERLER TATLI GERÇEKLER ACI ŞAKA DEĞİL AMA GERÇEK SEÇİMİN SONUCUNU LİDERLER BELİRLER UMUDUMUZ VE BEKLENTİMİZ NE YAZIK Kİ, KALMADI 8 MART MI 31 MART MI 8 MART YAZISI BABAM VE BEN SENİ TANIMAKTAN GURUR DUYDUK SEÇİM SEZONU YAZ VE KIŞ ARITMA TESİSİ Mİ? BARIŞMA TESİSİ Mİ? ANNE İLE SOHBET EN ZOR VEDA KUŞADASI'NI KONUŞMADAN NEREYE BÖYLE? BATAKLIK MUHALİFİ OKALİPTÜS AĞAÇLARI SANDIK DEĞİL İNSANLIK İÇİN KRAL MI SEÇİYORUZ SORUYORUM SİZE ÖDÜL DEĞİL GÖREV MAKAMI SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI