DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ
Yayınlanma Tarihi: Perşembe, 29 Kasım 2018
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ


CHP Parti Meclisi Üyesi Semra Dinçer ve CHP milletvekilleri Fikret Şahin, Cavit Arı, Serkan Topal, Murat Bakan, Haşim Teoman Sancar'dan oluşan heyet, Kuşadası’ndaki ziyaretlerini sürdürüyor.
Dün, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Şoförler Odası’nı ziyaret eden siyasi ekip, Kuşadası’nın siyasi iklimini koklamaya devam ediyor.


Aslında bu iklimi en iyi koklayan, bizleriz.


Bizler, bu kentte yaşayanlar, Kuşadası’nın yaz/ boz tahtası haline dönüştürülen siyasi haritasından ve bir bahar/ bir kış haline dönüştürülen ikliminden çok rahatsızız.


Bir belediye başkanının ekibini kurmasının, projelerini hayata geçirmesinin sadece bir beş yılı almayacağını, birkaç dönem gerektirdiğini de çok iyi biliyoruz.


Ancak, nedense Kuşadası’nda bu gerçek, siyaset dünyası tarafından kabul edilmiyor.


Mutlaka, yerel iktidarın el değiştirmesi ve yasal ya da yasal olmayan rantın farklı ellerle dağıtılması bekleniyor.
Oysa, rant ortada.


Yasal yollarla kazanılan rant, halka adil bir şekilde dağıtıldıktan sonra, bir belediye başkanının değiştirilmesi neden istenilsin?


Kuşadası’ndaki sıkıntı, yasal yollarla ya da yasadışı biçimde elde edilen rantın nasıl dağıtılacağı sorusundan kaynaklanıyor.


ÖZER KAYALI VE KAMU VİCDANI


Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, ister bir dönem daha görev yapsın ya da yapmasın, kentimiz açısından, Cumhuriyet tarihinin en fazla yolunu yapmış bir Belediye Başkanı olarak anılacak.
İmar gibi bir takım sorunlarda da kamu vicdanından yana tavır aldığını düşünüyorum.


Kendisini zaman zaman eleştirsem de, toplum menfaatlerini gözeten bir belediye başkanı olduğunu da itiraf etmeliyim.


Şimdi ismi geçen bir kısım aday adaylarının, toplum menfaatlerini gözetecek kadar vicdanlı olabileceğinden, doğrusu ya, çok da emin değilim.


O yüzden, Kuşadası’nın değişim kadar istikrara da ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.


Değişim belki bazı hataların düzeltilmesi ile mümkün olabilir ama istikrar olmadan değişimin yaşanacağına asla inanmıyorum.


İSTİKRARSIZ BİR KUŞADASI DEĞİŞEMEZ


Kuşadası’nın değişmeye ihtiyacı var.


Ancak bu değişim huzurlu, sakin ve vicdanlı ortamlarda gelişebilir.


Birbirinin hukukunu çiğneyen, kanunsuzluğa çanak açan siyasi anlayışlarla değişim yaşanamaz.


Kuşadası’nda tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenilerek rant elde edilmeye devam ediliyorsa, bunun sorumlusu, yıllardır kurulmuş köhne düzen ve onun uzantılarıdır.


Öte yandan, Kuşadası artık Kuşadası Belediyesi tarafından değil, bir başka el tarafından da yönetiliyor.
Tek bir elin değil, her elin vicdanlı ve adil olması şart.


Kuşadası’ndaki siyasi iklimi koklamaya gelen milletvekillerinden şehrin sokaklarına bakarak karar vermelerini bekliyorum.


Sadece reklam ve menfaat kokan siyasi çalışmalar ile, samimi bir biçimde gerçekleşmiş hizmetleri ayırt edeceklerdir.


Bundan eminim.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI JÜRİ ÜYELİĞİ YETMEZ AMA “EVET” ACI BİR HABERİN ARDINDAKİ SORULAR MARKALARIN SAVAŞI SAĞLIK CADDESİ YA SABUN KÖPÜĞÜ YA DA KESE SEÇİM ANALİZLERİ DERİN CHP İYİ DÜŞÜNELİM İYİ OLSUN “GAZ”A DEĞİL “GAZ”ETEYE İHTİYAÇ VAR HALKIN KESTİĞİ CEZA AĞIR OLUR MÜCEVHER MERAKLISI MAVİ İNSAN TALİMATLA ÖLÜM, KAMPANYALAR YETMEZ ELEŞTİRDİKLERİM VE ELEŞTİREMEDİKLERİM MİLLİ PARKIN RANTI KİMLERİN İŞTAHINI KABARTIYOR? SİYASİ MASKELER KİŞİSEL İMAJ PLAJLAR BİZİMDİR BİZİM KALACAK ANNELERİ, EN İNSANİ YERLERİNDEN ÖPERİM VEKALETEN YÖNETİLMEK KUŞADASI ASLINI ARIYOR SALLA SALLA VUR DUVARA BARIŞMAYAN, UZLAŞMAYAN EBEDİYEN KAYBEDER CAFERLİNİN CEFAKARLISI MUTLAKA KAZANIR GÜÇLÜ BİR KUŞADASI MİLLETVEKİLLERİ İLE MÜMKÜN BÜYÜK KUMAR ŞANS TOPU DÖNÜYOR SEYYAR SATICILAR HAFTASI KUTLU OLSUN