DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ
Yayınlanma Tarihi: Perşembe, 29 Kasım 2018
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ


CHP Parti Meclisi Üyesi Semra Dinçer ve CHP milletvekilleri Fikret Şahin, Cavit Arı, Serkan Topal, Murat Bakan, Haşim Teoman Sancar'dan oluşan heyet, Kuşadası’ndaki ziyaretlerini sürdürüyor.
Dün, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Şoförler Odası’nı ziyaret eden siyasi ekip, Kuşadası’nın siyasi iklimini koklamaya devam ediyor.


Aslında bu iklimi en iyi koklayan, bizleriz.


Bizler, bu kentte yaşayanlar, Kuşadası’nın yaz/ boz tahtası haline dönüştürülen siyasi haritasından ve bir bahar/ bir kış haline dönüştürülen ikliminden çok rahatsızız.


Bir belediye başkanının ekibini kurmasının, projelerini hayata geçirmesinin sadece bir beş yılı almayacağını, birkaç dönem gerektirdiğini de çok iyi biliyoruz.


Ancak, nedense Kuşadası’nda bu gerçek, siyaset dünyası tarafından kabul edilmiyor.


Mutlaka, yerel iktidarın el değiştirmesi ve yasal ya da yasal olmayan rantın farklı ellerle dağıtılması bekleniyor.
Oysa, rant ortada.


Yasal yollarla kazanılan rant, halka adil bir şekilde dağıtıldıktan sonra, bir belediye başkanının değiştirilmesi neden istenilsin?


Kuşadası’ndaki sıkıntı, yasal yollarla ya da yasadışı biçimde elde edilen rantın nasıl dağıtılacağı sorusundan kaynaklanıyor.


ÖZER KAYALI VE KAMU VİCDANI


Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, ister bir dönem daha görev yapsın ya da yapmasın, kentimiz açısından, Cumhuriyet tarihinin en fazla yolunu yapmış bir Belediye Başkanı olarak anılacak.
İmar gibi bir takım sorunlarda da kamu vicdanından yana tavır aldığını düşünüyorum.


Kendisini zaman zaman eleştirsem de, toplum menfaatlerini gözeten bir belediye başkanı olduğunu da itiraf etmeliyim.


Şimdi ismi geçen bir kısım aday adaylarının, toplum menfaatlerini gözetecek kadar vicdanlı olabileceğinden, doğrusu ya, çok da emin değilim.


O yüzden, Kuşadası’nın değişim kadar istikrara da ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.


Değişim belki bazı hataların düzeltilmesi ile mümkün olabilir ama istikrar olmadan değişimin yaşanacağına asla inanmıyorum.


İSTİKRARSIZ BİR KUŞADASI DEĞİŞEMEZ


Kuşadası’nın değişmeye ihtiyacı var.


Ancak bu değişim huzurlu, sakin ve vicdanlı ortamlarda gelişebilir.


Birbirinin hukukunu çiğneyen, kanunsuzluğa çanak açan siyasi anlayışlarla değişim yaşanamaz.


Kuşadası’nda tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenilerek rant elde edilmeye devam ediliyorsa, bunun sorumlusu, yıllardır kurulmuş köhne düzen ve onun uzantılarıdır.


Öte yandan, Kuşadası artık Kuşadası Belediyesi tarafından değil, bir başka el tarafından da yönetiliyor.
Tek bir elin değil, her elin vicdanlı ve adil olması şart.


Kuşadası’ndaki siyasi iklimi koklamaya gelen milletvekillerinden şehrin sokaklarına bakarak karar vermelerini bekliyorum.


Sadece reklam ve menfaat kokan siyasi çalışmalar ile, samimi bir biçimde gerçekleşmiş hizmetleri ayırt edeceklerdir.


Bundan eminim.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
KONSERLER VE BİTMEYEN BALAYI DÜRÜSTLÜĞÜMÜZ VE SAYGINLIĞIMIZ BİZİ KURTARACAK ENGELLİ DEĞİL ŞOV HAFTASI İLK TETİK TAYLAN VE DENİZ MİLATTAN ÖNCE MİLATTAN SONRA EKMEK MÜCADELESİ GÖREV ŞEHİTLERİ YAŞADIĞI KENTE YABANCI BİR KUŞAK ANNE VE KIZI EYLEM VE ÖYKÜ KÖY KAHVESİNDEN KUŞADASI DEDİKODULARI MEDENİYET DEDİĞİN VERMEK DEMEKTİR YAPILANI GÖRMEK VE TAKDİR ETMEK VERMEDEN ALMAK ALLAH'A MAHSUS ARKA BAHÇEMİZ RANT KAPISI CENNET VE CEHENNEM KUŞADASI SÜRPRİZİ BİRİKİM, DONANIM VE HİZMET ZAMANI KONSERLER TATLI GERÇEKLER ACI ŞAKA DEĞİL AMA GERÇEK SEÇİMİN SONUCUNU LİDERLER BELİRLER UMUDUMUZ VE BEKLENTİMİZ NE YAZIK Kİ, KALMADI 8 MART MI 31 MART MI 8 MART YAZISI BABAM VE BEN SENİ TANIMAKTAN GURUR DUYDUK SEÇİM SEZONU YAZ VE KIŞ ARITMA TESİSİ Mİ? BARIŞMA TESİSİ Mİ? ANNE İLE SOHBET EN ZOR VEDA KUŞADASI'NI KONUŞMADAN NEREYE BÖYLE? BATAKLIK MUHALİFİ OKALİPTÜS AĞAÇLARI SANDIK DEĞİL İNSANLIK İÇİN KRAL MI SEÇİYORUZ SORUYORUM SİZE ÖDÜL DEĞİL GÖREV MAKAMI SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ