ESNAFA ZULÜM YAPMAYIN!
Yayınlanma Tarihi: Cuma, 17 Mayıs 2019
SAMİ GÖCEKLİ
ESNAFA ZULÜM YAPMAYIN!

 

 

                Arkadaşlar Ramazan mübarek olsun. Hepimizi hayırlı bir turizm sezonu diliyorum.

 

                Büyük umutlarla 2019 sezonuna başladık. Daha yeni seçimler yapıldı ve yerel yönetimi belirledik.

 

                Sağ olsun Belediye Başkanımız Ömer Günel, şehri yakından ilgilendiren birçok konuda insiyatifi ele alıp, Kuşadası’nın turizm kimliğinden çıkmaması adına mücadelesine başladı. Kendisini canı gönülden destekliyor, ve takdir ediyoruz.

 

                Kervansaray’da yapılan işgaliye toplantısından sonra çarşılarda hüzün ve kaygı havası esmeye başladı.

 

                Kuto yine klasik taktiklerinden birini yapmış, gerçekleşmesi imkansız, küçük esnafı yok etme üzerine kurulu AVM’cilik hayallerini amiyane tabirle başkanı kafa kola alma taktiğiyle, tuhaf ve yanlı raporlarıyla hayata geçirtmeye çalıştığını gösterdi.

 

             Kuto bu Bizans oyunlarıyla yerel yönetimleri, halkın ve esnafın gözünden düşürtmesin! Böyle yapacaksa seçimlere kendi girip şehri yönetmeye talip olsun!

 

            Limanda Rekabet Kurulu’nun kapı gibi raporu var. (Dosya sayısı 2003-4-187 karar sayısı, 04-22/233-49 karar tarihi, 25/03/2004) Bir pazardaki hakim durumun başka bir pazarda kötüye kullanılması… Kuto bunları dile getirsin… Konuları saptırıp çarşıları Avm’ye çevirtelim hayalleriyle yerel yönetimi, esnafın üzerine sıfır işgaliye sopasıyla hücum ettirtmesin. Bu esanafa yazıktır, günahtır, adil değildir!

 

            Çarşılara turistlerin girmemesinin sebebi; hanutla çalışan shopingler ve hanut düzenidir.

 

             Ramazan mübarek günlerde, çarşılarda esnaf arkadaşlarıma sıfır işgaliye sopasıyla dalmayın, esnafa zulüm yapmayın! Herkese tekrar hayırlı sezonlar diliyorum.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ