GARDIMI ALDIM HABERİNİZ OLSUN
Yayınlanma Tarihi: Cumartesi, 14 Ekim 2017
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
GARDIMI ALDIM HABERİNİZ OLSUN


Ara sıra feministlik damarım kabarıyor..


Nasıl kabarmasın, arkadaşlar? Sonuçta ben de kadınım.


Bugüne dek katıldığım hemen hemen tüm basın toplantılarında, erkek basın mensubu arkadaşlarımın dirseklerine maruz kalarak, fotoğraf çekemediğim, resmen alan dışı edildiğim o kadar çok hadise var ki..
Genellikle de ortamdaki tek kadın basın mensubuyum, ama erkek basın mensubu arkadaşlarımın tarafıma çok nazik davrandıklarını sanmayın.Böyle söylüyorlarsa da inanmayın.


Tekmeleri ve dirsekleri nedeniyle, en kötü fotoğrafları ben, en iyilerini ise onlar çekiyor..
Eh ben de çareyi, en iyi yazıları yazarak, bir bakıma intikam alarak, “bir sıfıra bir sıfır” karşılık vermekte buluyorum..


Gerçi "kaç kaç" önde olduğumu artık saymıyorum bile.
Bine yakın köşe yazım var..
Şimdi radyo programlarıyla da skoru bir hayli açtım .
Onlar dirsek ve tekme atmaya devam etsinler, hadi bakalım görelim..


BUGÜN BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİM.


Bugün MHP İlçe Başkanlığı’nın Kuşadası ile ilgili projelerini anlattığı bir sunum vardı.
CHARİSMA HOTEL’deki toplantıya, sayısı 20’yi bulan basın mensubu katıldı..
Yine fotoğraf alma sırası gelmişti ki, gene adı bende saklı bir erkek basın mensubu arkadaşımın dirsek atarak, önüme geçtiğini fark ettim.


Ama bu kez farklı davrandım..


Ben de dirsek atarak, onun önüne geçtim.


Meğerse, hayatım boyunca hep bunu yapmak istemişim, ama nedense hep ertelemişim.
Bundan sonra "dirseğe dirsek", "tekmeye tekme" tüm erkek basın mensubu arkadaşlara duyurulur..


SUNUMDA NELER VARDI?


Evet, sunuma yoğun ilgi vardı.
Ne de olsa seçim dönemine giriyoruz..
Bugüne dek meydanlarda olmayan gazeteciler de, siyasetçiler de meydana çıkacak elbette.. MHP donanımlı bir sunum ile meydana çıktı..Hep de meydandaydı, nitekim.
Yerel projeleri “insan odaklı”, “birlikte yönetme” temalı.
Sosyal demokrat söylemleri içeriyor..
Bugünkü sunumda, göz ardı edilmiş kentlilik bilincine, tarihi, milli değerlere sahip çıkmanın maksimum işaretlerini gördük.


Ancak, sistemin temel sorunları ile ilgili şimdilik önemli işaretler yoktu.
Mesela; MHP, yerel yönetimlerde taşeron sistemine nasıl bakıyor?
Mesela; MHP, Kentsel dönüşüme ve plaj işgallerine karşı ne gibi tavır alacak?
Mesela: MHP, Kuşadası’nın il olması gibi büyük projelere imza atmaya cesaret edecek mi?
İşte bu sorular, şimdilik cevap bekliyor.


MHP AÇILIŞI YAPTI


Yerel seçimler öncesi “neler düşündüklerini” kamuoyu ile paylaşan MHP, açılışı yaptı..Sırada, CHP ve AKP gibi partiler var.
Kasım’dan itibaren yerel siyaset daha da ısınacak.
Biz basın mensuplarına da bol itişmeli fotoğraf çekme seansları düşecek..
Gardımı aldım arkadaşlar, haberiniz olsun.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI JÜRİ ÜYELİĞİ YETMEZ AMA “EVET” ACI BİR HABERİN ARDINDAKİ SORULAR MARKALARIN SAVAŞI SAĞLIK CADDESİ YA SABUN KÖPÜĞÜ YA DA KESE SEÇİM ANALİZLERİ DERİN CHP İYİ DÜŞÜNELİM İYİ OLSUN “GAZ”A DEĞİL “GAZ”ETEYE İHTİYAÇ VAR HALKIN KESTİĞİ CEZA AĞIR OLUR MÜCEVHER MERAKLISI MAVİ İNSAN TALİMATLA ÖLÜM, KAMPANYALAR YETMEZ ELEŞTİRDİKLERİM VE ELEŞTİREMEDİKLERİM MİLLİ PARKIN RANTI KİMLERİN İŞTAHINI KABARTIYOR? SİYASİ MASKELER KİŞİSEL İMAJ PLAJLAR BİZİMDİR BİZİM KALACAK ANNELERİ, EN İNSANİ YERLERİNDEN ÖPERİM VEKALETEN YÖNETİLMEK KUŞADASI ASLINI ARIYOR SALLA SALLA VUR DUVARA BARIŞMAYAN, UZLAŞMAYAN EBEDİYEN KAYBEDER CAFERLİNİN CEFAKARLISI MUTLAKA KAZANIR GÜÇLÜ BİR KUŞADASI MİLLETVEKİLLERİ İLE MÜMKÜN BÜYÜK KUMAR ŞANS TOPU DÖNÜYOR SEYYAR SATICILAR HAFTASI KUTLU OLSUN