GÜÇBİRLİĞİNDEN KUŞADASI KAZANIYOR

Çarşamba, 17 Haziran 2020

KUŞADASI İŞBİRLİĞİ İLE GÜZELLEŞİYOR

Ege Bölgesi’nin turizm başkenti Kuşadası’ndadünyaca ünlü Kadınlar Denizi Plajı’nın sahil bandı yenilendi. İşbirliği ve uyum içerisinde çalışan Kuşadası Belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri tarafından trafiğe kapalı olan yaya yoluna 4 bin 500 metrekare parke, 580 metrekare andezit taşı döşendi.

 

Kuşadası’nın uluslararası turizm destinasyonlarındaki en önemli alanlarından biri olan mavi bayraklı Kadınlar Denizi Plajı, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yapılan uyumlu çalışma sonrasında yeni yüzüne kavuştu. Çalışmalar kapsamında sahil bandına 4 bin 500 metrekare parke taşı, 580 metrekare andezit küp taşı döşendi. Daha modern bir görünüme kavuşan sahil bandındaki yağmur suyu drenaj hattıçalışması da tamamlandı. Mazgalları yenileyen ekipler ayrıca trafiğe kapalı olan yaya yolundaki aydınlatma lambalarını da değiştirdi. Enerji tasarrufu sağlayıp yüksek ışık veren lambalar sayesinde yürüyüş yolu daha aydınlık bir hale geldi.

 

“GÜÇBİRLİĞİNDEN KUŞADASI KAZANIYOR”

 

Kadınlar Denizi’nin Kuşadası’nın en önemli simgelerinden biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Ömer Günel, “Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerince yapılan çalışmadan sonra Kadınlar Denizi Plajımız kentimize yakışan bir görünüme kavuştu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na şehrimize verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Oluşturulan güçbirliğinden Kuşadası kazanıyor” diye konuştu.