HAYAT
Yayınlanma Tarihi: Çarşamba, 01 Nisan 2020
ÖZLEM ÇALLI
HAYAT

Hayat “ devam etmekle” ilgilidir.Her bir ağaç, her bir insan, her bir balık,her bir ev, hepsi, tamamı devam etmekle ilgilidir.Bu günlerde yapmaya çalıştığımız şey de tamamen bu..

 

Hepimiz izliyoruz farklı mecralardan ülkelerin yaşadıklarını, bu sorunla nasıl başa çıkmaya çalıştıklarını.. Ülkemizde bu tedbirlerin,önemlerin diğer ülkelere kıyasla çok daha ciddi bir şekilde alındığını ve bu konuyu Türkiye’nin titizlikle yönettiğini düşünüyorum.

 

En iyi tedbirlerden biri de yurt dışından gelen insanların 14 gün süreyle karantina altına alınması.Az önce haberlerde Konya’da ümreden gelen insanların karantinadan kaçması ile ilgili bir haber vardı.Yaşlı bir teyze  kendisini engellemek isteyen polise “ Ben hastaysam size de geçsin “ diye yüzüne tükürdü..Polisler,askerler,doktorlarlar hepsi canla başla kendi hayatlarını belki riske atarak çalışmıyorlar mı bu süreçte? Bu tavır, bu tutumda olursak onlara nasıl destek  olabiliriz?

 

Notre Dome’un kamburu filminde bir sahne vardır. Güzeller güzeli Esmeralda Quasimada’ya (kambura) su veriyor. Mutluluktan uçan kambur şunları diyor  “ Bana su verdi,bana su verdi." Alınan tedbirler,verilen öneme bu tutumda karşılık verilmesi gerekiyor sanırım

 

Algıda seçicilik yaptığımız şeyleri,geçmiş izlenimlerimizin kalıntılarını,önceliklerimizi bir rafa kaldırıp    “ ortak paydada” yaşamamız gereken günlerdeyiz.. Hani bazen tam bir köşeden döndüğümüz zaman,yolun diğer  köşesinden dönen birini görürüz.Kimi son anda gördüğü kişinin ceketinin yeşil rengini hatırlar,kimi saçlarının güzelliğini görüverir ,kimi de sadece takılır acaba tanıyor muydum diye? İşte,böyle köşeyi dönerken birini gördüğümüzde sadece insan gördüm diyelim belli bir süre...

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ