HAYAT ANILARA RAĞMEN DEVAM EDİYOR
Yayınlanma Tarihi: Çarşamba, 07 Ağustos 2013
YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar
HAYAT ANILARA RAĞMEN DEVAM EDİYOR

İnsanoğlunun en büyük hayali; giderken arkasında bir şeyler bırakmak!

 

Hatırlanmak adına, duyamayacağı konuşmalarda isminin geçmesi adına; gücü yeten okul ve cami yaptırıyor, kimisinin gücü sadece çeşmeye yetiyor. Kalemi yeten yıllar sonra birileri belki okur umuduyla kitap yazıyor, yetmeyen vasiyetle yetiniyor.

 

Ne kalır insanlardan geriye?

Banka hesapları, arabaları, yatları sevgilileri,

Anıları kalır mı insanların?

Çocukluğu el sallar mı ansızın?

Gençliği en delikanlı, en bitirim, en vurdumduymaz ve korkusuz haliyle sohbete gelir mi?

İkinci dubleden sonra mezenin kalanıyla, çatalın ucu ile oynarken...

Kuytularda sıkıştırdıkları kızları konuşurlar mı mesela?

Hani her kuşun eti yenmezdi?

Yalan!

Yıllar, bazı kuşların adam seçtiğini öğretir sadece.

Kedi ulaşamadığı ciğere mundar der.

Ulaştığına?

Kafam karıştı benim. Ciğer gibi olmak, daha mı iyi şimdi?

 

Kimisi borçlarını bırakır arkada, alacağını tahsil edemeyen, geride variste bulamayan bankalar; faizle şişirdikleri rakamları gönül rahatlığı ile vergiden düşer..

Ne demişler “ Ölenle ölünmez, hayat kaldığı yerden devam ediyor”

 

Bazıları yarım şiirler, yaşanmamış aşklar bırakır geriye. Hiç tanımadığı, yüzünü bile görmediği kadınlara, sadece gecenin ve ay ışığının bildiği şarkılar bırakır…Kendi kendine yaptığı konuşmaların herkes tarafından dinlenmesini isterde, hayatın kayıt cihazının olmadığını aklına getirmez..

Bu adamları arkadaşları kısaca şöyle özetler

“ Yarın mutlaka!”

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
AMAÇ BİR ŞEYLERİN KUTLANMASI DEĞİL ELBET! İŞÇİYE-EMEKÇİYE 40 KATIR MI, 40 SATIR MI!! SİYASİ ETİK VE GÖZLEMLERİM YENİ YIL YENİ UMUTLAR SOSYAL MEDYA MI BİZİ KISITLIYOR! YOKSA BİZ Mİ...? Sokak Hayvanları Toplumumuzun Bir Parçasıdır İnsan Adayı Olmaktan Üst İnsana Geçiş Siyasetin Yaşama Bıraktığı İzdüşümleri OMURGASIZLAR Siyasi Pencereler ve Bakış Açılarımız Demokritos ya da İlk Materyalist Filozof Nerede o eski günler demek geliyor içimden… Sevginizden Çalanları Hayatınızdan Uzaklaştırın! İLK İZLENİM YANSIMALAR EYLÜL AYI VE DOĞANIN SESSİZ ÇIĞLIĞI TAŞ TAŞI, LAF TAŞIMA GÜLMELERİMİZ BİLE SAKLI KALMIŞ HAYALERİMİZDE BAŞARI; SABRETMEK VE İNANMAKTA GİZLİDİR GİZLİ YAŞAM DURAĞIMIZDIR YALNIZLIKLARIMIZ KENDİNİ SORGULAMIYORSAN KAYIPSIN DEMEKTİR “İNSANLIK HAFİFLİYOR” İNSANLAR VE DEĞİŞİM BAŞKASININ HESABINA YAŞAMAYIN Yarın 24 Temmuz Basın Bayramı, Sansürün Kaldırılmasının 109. yılı FUTBOLU SEVEN, BAŞARILI OLMAK İSTEYEN AİLE VE ÇOCUKLARA TAVSİYELERİM İNSAN POLİTİK BİR VARLIKTIR KUŞADASI DENİZCİLİK BAYRAMI VE 6.000 BALIK YAVRUSUNUN VERDİĞİ MESAJ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMALARI 40 YIL SONRA OLMAYABİLİR! 23 NİSAN BİZLERE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARMAĞANIDIR KUŞADASI GENÇLİKSPOR BAL LİGİNDE KALACAK GÜVERCİNADA TURİZMDE ODAK NOKTAMIZ OLMALIDIR AVUKAT NİLGÜN ÖĞÜNÇLÜ’YE VERİLEN TEPKİLERİ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM KUŞADASI TURİZMİNDE YENİ ATILIM ŞARTTIR KUŞADASI’NI YARATICI ŞEHİRLER ARASINA SOKMAMIZ GEREKİYOR GÜLE GÜLE ENGİN AMCA KUŞADASI’NIN TURİZMDEKİ YERİNİ TEKRAR MARKA DEĞER OLARAK KAZANDIRMALIYIZ YÜKSEK SU FATURALARI CAN YAKIYOR, SARIÇAY BARAJI PROJESİ BİTİRİLMELİDİR ATATÜRK BULVARI VE SAHİL PROJESİ YAYALARIN YÜRÜYÜŞ ALANI GASP EDİLİYOR! ÖZELLİKLE DE İNÖNÜ BULVARI'NDA! KUŞADASI'NDA TRAFİK SORUNLARI SAHTE VE GERÇEK GAZETECİLER Kuşadası Tariş Alanı Projesi Üzerine NEREDE O ESKİ BAYRAM COŞKULARI ! KUŞADASI’NDA MODERN HANUTÇULUK FURYASI KUŞADASI’NDA KORSAN EMLAKÇI SAYISI ARTTI KUŞADASISPOR İLE İLGİLİ YAZMIYOR MUŞUM!! CAFERLİ YENİ YÜZÜYLE ÇOK KONUŞULACAK MAÇI HAKEM DEĞİL FUTBOLCULAR YÖNETTİ! "MEVLANA'YI YENİDEN KEŞFETMEK"