'İKİNCİ BAHAR' ÖZDEMİR ERDOĞAN
Yayınlanma Tarihi: Perşembe, 08 Ekim 2020
YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar
'İKİNCİ BAHAR' ÖZDEMİR ERDOĞAN

Söylediği her şarkıya haddinden fazla duygu katmasıyla çok sevilmiş, yılların eskitemediği müzisyendir Özdemir Erdoğan. 1940 İstanbul doğumludur. İkinci Bahar isimli parçasıyla gönüllerde yer etmiştir. Özgün caz denemeleri yapmıştır. Aynı zamanda fıkra dağarcığı da çok zengindir.

 

1940 ile 1950'li yılların arasının kendine özgü koşulları, Özdemir Erdoğan'ın resmi bir sanat eğitimi almasını engelleyen önemli faktörlerden biridir. Diğer bir husus da, baba tarafının yine o tarihlerin koşullanmalarıyla mutlak bir temel eğitimi öngörmesidir. 15-16 yaşına kadar süren bu eğitim sürecinde Özdemir Erdoğan'ın sanatsal konulara yatkınlığı belirlenmiş ve bu durum okullardaki öğretmenlerce de desteklenmiştir.

 

Özdemir Erdoğan 1960 yılında Kadıköy Ticaret Lisesi'nden mezun olmuş ve askerliğini yedek subay öğretmen olarak Adıyaman, Besni Araplar köyünde başöğretmen olarak tamamlamıştır.

 

Seslendirdiği bazı parçaları:

 

    Sevdim Seni Bir Kere

    İkinci Bahar

    Pervane

    Baharda Kuşlar Gibi

    Küçük Bir Aşk Masalı

    Karlı Kayın Ormanında

    Kim Bilir

    Gurbet (Kemal Sunal'ın Çöpçüler Kralı filminin müziği)

    Bebek

    Elif dedim be dedim

    Aşkın Tortusu Kalır

    Paranın Ne Önemi Var

    Bir Garip Yolcu

    Samanyolu

    Fahriye Abla

    Duyduk Duymadık Demeyin

    Bu Son Olsun

    Deniz Ve Mehtap

    Sensiz Saadet

    Herkes Kendine Benzer

    Dağlar Dağlar

    Yak Bir Sigara

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
'İKİNCİ BAHAR' ÖZDEMİR ERDOĞAN ESMERAY SEMİRAMİS PEKKAN 'PARA PARRA PARRA' RÜÇHAN ÇAMAY 'ANLAMAZDIN' AYLA DİKMEN 'BU NE DÜNYA KARDEŞİM' YELİZ 'SAMANYOLU' BERKANT ERSAN ERDURA ASU MARALMAN 'SEVENLER AĞLARMIŞ' ÜÇ HÜR-EL ROCK GRUBU KURTALAN EKSPRES ANADOLU ROCK GRUBU ERSEN VE DADAŞLAR TİMUR SELÇUK YEŞİLÇAM FİLMLERİNİN UNUTULMAZ ŞARKICISI 'BELKIS ÖZENER' 'AYNALAR' SALİM DÜNDAR AYLA ALGAN MELİH KİBAR ÇİĞDEM TALU 'SEVGİ KUŞUN KANADINDA' COŞKUN DEMİR 'SONZUZA DEK' DOĞAN CANKU 'SESSİZ GEMİ' HÜMEYRA 'SANATÇININ KADERİ' ESİN AFŞAR MOĞOLLAR 'EYLÜL'DE GEL' ALPAY 'ÇİKOLATA RENLKİ' KLİŞE YORUMU İLE HATIRLARIZ SEZEN CUMHUR ÖNAL'I ARANJMAN DUAYENİ FECRİ EBCİOĞLU 'ÇİKOLATA RENLKİ' KLİŞE YORUMU İLE HATIRLARIZ SEZEN CUMHUR ÖNAL'I ÖYLE SARHOŞ OLSAM Kİ 'TANJU OKAN' SÜRGÜN GİBİ MASALLARDA 'İLHAN İREM' TOPLUMCU MÜZİĞİN USTASI EDİP AKBAYRAM YEŞİLÇAM FİLM MÜZİKLERİNİN BABASI CAHİT BERKAY RESİMDEKİ GÖZYAŞLARI ERKİN BABA OLMALI MI, OLMAMALI MI? BU KALP SENİ UNUTUR MU? KUŞADASI ÜNLÜ YAZAR BUKET UZUNER'İ KONUK EDECEK KUŞADASI SANATLA GÜZELLEŞMEYE DEVAM EDİYOR KUŞADASI VANDALLIKLA KARŞI KARŞIYA 'RAY CHARLES' 'NINA SIMONE' CAN SIKINTISI CAZIN BÜYÜLÜ SESİ 'BILLIE HOLIDAY' TÜKETMEYİ DEĞİL, ÜRETMEYİ ÖĞRETEN KURUMLARDI 'KÖY ENSTİTÜLERİ' CAZIN ANASI 'ELLA FITZGERALD’ OKUNMASI GEREKEN ON FELSEFİ KİTAP NEDİR BU 'Z' KUŞAĞI KANADALI CAZ PİYANİSTİ 'OSCAR PETERSON' Endüstri 4.0 Nedir? 'SMOOTH JAZZ' KUŞADASI'NDA DIGITAL KÜTÜPHANE BİR TIK UZAKTA OLACAK