KESO BAŞKANI AHMET ÇALIM'DAN BASIN MENSUPLARINA KAHVALTI

Cuma, 11 Mayıs 2018

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI AHMET ÇALIM BASIN MENSUPLARI İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ.

Esnaf Odası Başkanı Ahmet Çalım, seçiildikten sonra basın mensupları ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi.
Son günlerdeki başarılı çalışmalarıyla kendinden ve yönetim kurulundan sıkça söz ettiren Ahmet Çalım, göreve geldiklerinden beri yaptıkları faaliyetler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çalım, kahvaltıya gelen yönetim ve denetim kurulu üyelerini tek tek tanıttıktan sonra, yönetimi devir aldıklarından bu yana odaya 186 yeni üye kaydettiklerini ve çoğu gayri faal olan 58 üyanın ise kayıt silme işlemlerini gerçekleştirdiklerini belirtti. Şun an faal üye sayısının 2328 olduğunu belirten Çalım, mali tablolar hakkında da açıklamalarda bulundu. Göreve geldiklerinde bankada 238.234,50 tl olduğunu ve 3 ay içerisinde bu rakamın 322.480 tl olduğunu belirterek 84.000 tl lik bir gelir artışına dikkat çekti.

Asıl oda kuruluşunun tarihinin 1965 olduğunu hatırlatan Ahmet Çalım yaptıkları düzeltmeyle asıl tarihi olan 1965 olarak tahsis edildiğini ve yaptıkları yeni logo çalışmasıyla birlikte Kusesod olan oda üvanını Keso olarak değiştirdikleri söyledi. Pasif ve kullanılmayan oda web sitesini faal hale getirerek, sosyal medya hesaplarını da açarak esnafımıza bilgilendirme anlamında kullanıma açıldığını belirtti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kurumsal bir kimlik kazandırma çalışması içerisinde olduklarını ve 3 ay gibi kısa bir zamanda bunun alt yapısını hazırlayarak bunu başardıklarını anlatan Ahmet Çalım, bununla ilgili esnaf ve basından gelen destek ve öneriler için teşekkür etti. Her türlü yenilik ve değişime açık olduğunu belirten Ahmet Çalım, amacımız Kuşadası’na ve Kuşadası’nın değerli esnafına hizmet etmek olduğunu ve bunu birlilkte başarabilme azim ve kararlılığında olduklarını söyledi. Yönetim kurulu üyeleri ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Çalım, tam bir iş bölümü yapmanın ve üzerlerindeki sorumluluğun bilincinde olduğunu söyledi. Bu sorumluluk bizlere hiçbir zaman yük olmamıştır aksine içimizde Kuşadası sevgisi esnafımızın gücüyle daha da artar dedi.

Ahmet Çalım; Meslek komiteleri olarak fuarlara katıldıklarını ve 2 meslek dalında katıldıkları fuarlardan aldıkları izlenimleri Kuşadası’na da yansıacaklarını belirtirken sezon sonunda diğer fuarlara da katılacaklarını sözlerine ekledi.

Basit usul müğkelleflerinin sayısının 500’e yakın olduğunu ve yeni getirilen vergilendirme sistemiyle uzaklarda bulunan mahalle esnafına giderek her ay evraklarının alınacağına dikkat çeken Çalım, hizmette yakınlık uzaklık tanımayacaklarını söyledi.

Eylül ayında diğer illerde düzenlenen Ahilik Haftası ile ilgili etkinlikler yapacaklarını planlayan Ahmet Çalım bu etkinlikler kapsamında basın mensuplarıyla görüş alış verişinde bulunarak, önceki ay vefat eden rahmetli Engin Özcan’ın matbaa makine ve ekipmanları bu ahilik haftasında sergilemeyi düşündüklerini belirtti.

Sorulan tüm sorulara profesyonel ve saygı çerçevesinde mantıklı cevaplar veren ve çözüm önerilerini projelerle birlikte adlandıran Ahmet Çalım,kahvaltıya katılan tüm basın mensuplarına teşekkür ederek, kendilerine Esnaf Odası tarafından hazırlanan içerisinde Türk Bayrağı ve Oda logolu hediyeler takdim etti.

Yorumlar
Yorum Yazın
İsim:
E-Mail:
Web site / Blog:
Mesajınız:
36 + 23 =
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
Tarihte Bugün