KUŞADASI GENÇLİKSPOR BAL LİGİNDE KALACAK
Yayınlanma Tarihi: Pazartesi, 16 Nisan 2018
YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar
KUŞADASI GENÇLİKSPOR BAL LİGİNDE KALACAK

 

Geçtiğimiz yıl Süper Amatör Kümede şampiyon olup bir üst lig olan BAL’a (Bölgesel Amatör Lig) yükselen Kuşadası Gençlikspor yarın (Salı) Aydın Adnan Menderes stadında play out maçına çıkacak. Sezon başında yönetimiyle, teknik kadrosuyla, yapılan transferlerle oluşturulan futbolu ve taraftarlarıyla 3. Lige çıkma ümidi ile yola çıkıldı. Ancak sezon içerisindeki yaşanılan olumsuzluklar, şanssızlıklar, hakem faktörleri sonucu takımın BAL Liginde kalması son maça kaldı.


Kuşadası Gençlikspor yönetimi, teknik kadro ve futbolcuları elindeki imkanlar karşılığında ligde şampiyon olmak ve sonrasında da ligde kalmak için saha içi ve dışında varlıklarını ortaya koydular.

 

Bölgesel Amatör Ligde statü gereği ligi Aydın ilinden birinci bitiren ya şampiyon olarak bir üst lige ya da şampiyon olmazsa aynı ligde kalıyor. Ligi ikinci bitiren takım ise süper amatör ligde ikinci olan takımla düşme kalma maçı oynuyor, üçüncü olan takım ise süper amatör kümeye düşüyor. Bu sene Sökespor Bal Ligi’nde Aydın’da birinci, Kuşadasıspor ikinci , Bozdoğan Belediyespor ise üçüncü olup ligden düştü.

 

Kuşadası Gençlikspor yarın (Salı) saat 15.00’de Aydın Adnan Menderes stadında Süper Amatör kümede ikinci olan Yıldızspor ile play out maçına çıkacak.

 

Maçı İzmir Bölgesi’nden Sefa Can Meral yönetecek. Siyah-Beyazlılar yarın YIldızspor’u yenip Bölgesel Amatör Lig’e devam demek edecek. Kuşadası Gençlikspor taraftarının gücü takıma doping olacak.

 

Yarın Kuşadası Belediyesi önünden saat 13.00’te Aydın’a çok sayıda otobüs kaldırılacak. Kuşadasıspor taraftarının her sezonki gibi Aydın’a çıkarma yapması bekleniyor. Özel araçlarıyla da maça gidecek olan Kuşadasıspor taraftarı da düşünülürse toplam 1.500 Kuşadası Gençlikspor futbolsever tribünde yerini alacak.

 

Ligden kalındıktan sonra fazla zaman kaybetmeden gerekli çalışmaların yapılarak gelecek senenin takım yönetici ve oyuncuları profili tekrar oluşturulmalıdır. Bu takımın hakkı amatör ligler değil profesyonel liglerdir. Kuşadasıspor camiası gerek tesisleri, gerekse de taraftarlarıyla daha büyük başarıları hak etmektedir. Gelecekte hepbirlikte siyah beyaz ve şampiyonluklu günlerde görüşmek dileklerimle,...

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
AMAÇ BİR ŞEYLERİN KUTLANMASI DEĞİL ELBET! İŞÇİYE-EMEKÇİYE 40 KATIR MI, 40 SATIR MI!! SİYASİ ETİK VE GÖZLEMLERİM YENİ YIL YENİ UMUTLAR SOSYAL MEDYA MI BİZİ KISITLIYOR! YOKSA BİZ Mİ...? Sokak Hayvanları Toplumumuzun Bir Parçasıdır İnsan Adayı Olmaktan Üst İnsana Geçiş Siyasetin Yaşama Bıraktığı İzdüşümleri OMURGASIZLAR Siyasi Pencereler ve Bakış Açılarımız Demokritos ya da İlk Materyalist Filozof Nerede o eski günler demek geliyor içimden… Sevginizden Çalanları Hayatınızdan Uzaklaştırın! İLK İZLENİM YANSIMALAR EYLÜL AYI VE DOĞANIN SESSİZ ÇIĞLIĞI TAŞ TAŞI, LAF TAŞIMA GÜLMELERİMİZ BİLE SAKLI KALMIŞ HAYALERİMİZDE BAŞARI; SABRETMEK VE İNANMAKTA GİZLİDİR GİZLİ YAŞAM DURAĞIMIZDIR YALNIZLIKLARIMIZ KENDİNİ SORGULAMIYORSAN KAYIPSIN DEMEKTİR “İNSANLIK HAFİFLİYOR” İNSANLAR VE DEĞİŞİM BAŞKASININ HESABINA YAŞAMAYIN Yarın 24 Temmuz Basın Bayramı, Sansürün Kaldırılmasının 109. yılı FUTBOLU SEVEN, BAŞARILI OLMAK İSTEYEN AİLE VE ÇOCUKLARA TAVSİYELERİM İNSAN POLİTİK BİR VARLIKTIR KUŞADASI DENİZCİLİK BAYRAMI VE 6.000 BALIK YAVRUSUNUN VERDİĞİ MESAJ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMALARI 40 YIL SONRA OLMAYABİLİR! 23 NİSAN BİZLERE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARMAĞANIDIR KUŞADASI GENÇLİKSPOR BAL LİGİNDE KALACAK GÜVERCİNADA TURİZMDE ODAK NOKTAMIZ OLMALIDIR AVUKAT NİLGÜN ÖĞÜNÇLÜ’YE VERİLEN TEPKİLERİ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM KUŞADASI TURİZMİNDE YENİ ATILIM ŞARTTIR KUŞADASI’NI YARATICI ŞEHİRLER ARASINA SOKMAMIZ GEREKİYOR GÜLE GÜLE ENGİN AMCA KUŞADASI’NIN TURİZMDEKİ YERİNİ TEKRAR MARKA DEĞER OLARAK KAZANDIRMALIYIZ YÜKSEK SU FATURALARI CAN YAKIYOR, SARIÇAY BARAJI PROJESİ BİTİRİLMELİDİR ATATÜRK BULVARI VE SAHİL PROJESİ YAYALARIN YÜRÜYÜŞ ALANI GASP EDİLİYOR! ÖZELLİKLE DE İNÖNÜ BULVARI'NDA! KUŞADASI'NDA TRAFİK SORUNLARI SAHTE VE GERÇEK GAZETECİLER Kuşadası Tariş Alanı Projesi Üzerine NEREDE O ESKİ BAYRAM COŞKULARI ! KUŞADASI’NDA MODERN HANUTÇULUK FURYASI KUŞADASI’NDA KORSAN EMLAKÇI SAYISI ARTTI KUŞADASISPOR İLE İLGİLİ YAZMIYOR MUŞUM!! CAFERLİ YENİ YÜZÜYLE ÇOK KONUŞULACAK MAÇI HAKEM DEĞİL FUTBOLCULAR YÖNETTİ! "MEVLANA'YI YENİDEN KEŞFETMEK"