KUŞADASISPOR İLE İLGİLİ YAZMIYOR MUŞUM!!
Yayınlanma Tarihi: Perşembe, 18 Haziran 2015
YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar
KUŞADASISPOR İLE İLGİLİ YAZMIYOR MUŞUM!!

 

 

         Evet… Son 3 haftadır Kuşadasıspor ile ilgili tek bir cümle bile yazmak gelmiyor içimden! Neden mi? Zira yönetim kendi yazıyor kendi oynuyor da ondan!

        

         Kuşadası altyapısından yetişmiş bir Kuşadalı teknir direktör takımı iki sezon üst üste başarılara taşıyıp şampiyon yaptı. Sevinci kursağında bıraktırılıp önce teknik direktörlükten alınmakla ödüllendirildi, sonrasında alt yapıda görevlendirildi!

 

         Yeni, genç ve daha önce kariyerinde şampiyonluk yaşamış bir teknik direktörle masaya oturuldu. Mülki amirler, yöneticiler, taraftarlar, basın mensupları önünde sözleşme imzalandı. Kaporo verildi. Hoca transfer ve takımı kurma çalışmalarına başladı. 1 ay geçmedi görülen lüzum üzerine daha takım bir hazırlık maçı yapmadan Hoca ile yollar ayrıldı. Daha hoca şehri terk etmeden yeni bir Hocayla anlaşıldığı sosyal medya üzerinden hiç de şık olmayan bir şekilde duyuruldu!

 

         Kulüp olağan kongre yaptı. Yeni yönetim oluşturuldu. Eski yöneticilerden birkaçı kulübü birkaç kişinin tekeline aldığı ve kendilerine değil icraat yapmak söz hakkı bile verilmemesini öne sürerek zehir zemberek açıklamalar yaptı!

 

         Kulüp içerisinde yönetim, teknik heyet, futbolcular, taraftar grubu arasında iletişim kopukluğu ve yetki karmaşası had safhada! Tesisler dökülüyor! Baştan sona iç-dış cephe, soyunma odaları, futbolcuların kaldığı tesisler, açık-kapalı tribünün tadilattan geçirilip daha modernize ve hijyenik görünüme kavuşturulması şart! Bir de stat girişindeki yemek evi tabelası yok mu!! Onu yazmaya bile gerek yok!

 

         Daha da detaylarına inilirse söylenecek, yazılacak çok şey var! Ama tüm bunları düşündüğümde son günlerde yazacak konu bulamıyorum çünkü kafam karışık! İşlerin hiç de iyi gitmediğini gözlemliyorum. Ligler başlamadan kulübün yetkililerin şapkayı önlerine koyup, salim ve sakin kafayla düşünmesi gerekiyor. Başkanı yönetecek yönetim kurulu ve birimleri şart! Bırakın kulübe, maçlara gelmeyen yönetim kurulu üyelerinin olması da manidar! Kuşadasıspor  sevgisi, futbol bilgisi, Kuşadası  aşkı, ekip ruhu, vakit ayırma ile birlikte parası olan kişilerden oluşmalı... Yönetim Kurulu toplantılarında kendisinden habersiz kulüple ilgili kararlar alındığında "masayı vurup", itiraz edebilecek yapıda olmalı. Karar defterinde neye imza attığını bilecek yönetici olmalı.

        Futbolcu ve teknik heyet ile yapılan sözleşmeleri imza atılmadan okuyacak, fotokopilerini alıp, inceleyecek bilgiye sahip olmalı. Yeri geldiğinde de "Bu sözleşmede kulüp kazıklanıyor, ben kabul etmiyorum" diyebilmeli... Örneğin kulübe bir kalem bile alındığında "Nereden nasıl alındı, faturasını gösterin" diyebilecek. Menajerlerle asla telefon görüşmeleri ile değil, kulüpte yöneticilerin katıldığı yüz yüze toplantılarla muhatap olacak, bunun dışındaki tüm transferleri kabul etmeyecek yönetici olmalı.  Kendi işyerinde nasıl davranıyor ve nasıl ekonomi izliyorsa, aynısını Kuşadasıspor’da yapacak yöneticiler olmalı...Şeffaflıktan yana, hatta ayda bir basın toplantıları düzenleyip, kulübün maddi gidişatı ile ilgili net açıklamalar yapabilecek yöneticiler olmalı.  Örneğin 50 -100 bin TL kulübe karşılıksız para verebilecek, bunu belgeyle kamuoyuna deklare edecek yöneticiler olmalı.

 

 

Baştan konuşalım, yazalım, tartışalım… Mesele Kuşadasıspor’un başarısıysa fazla söze hacet yok!

 

        

 

        

 

       

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
AMAÇ BİR ŞEYLERİN KUTLANMASI DEĞİL ELBET! İŞÇİYE-EMEKÇİYE 40 KATIR MI, 40 SATIR MI!! SİYASİ ETİK VE GÖZLEMLERİM YENİ YIL YENİ UMUTLAR SOSYAL MEDYA MI BİZİ KISITLIYOR! YOKSA BİZ Mİ...? Sokak Hayvanları Toplumumuzun Bir Parçasıdır İnsan Adayı Olmaktan Üst İnsana Geçiş Siyasetin Yaşama Bıraktığı İzdüşümleri OMURGASIZLAR Siyasi Pencereler ve Bakış Açılarımız Demokritos ya da İlk Materyalist Filozof Nerede o eski günler demek geliyor içimden… Sevginizden Çalanları Hayatınızdan Uzaklaştırın! İLK İZLENİM YANSIMALAR EYLÜL AYI VE DOĞANIN SESSİZ ÇIĞLIĞI TAŞ TAŞI, LAF TAŞIMA GÜLMELERİMİZ BİLE SAKLI KALMIŞ HAYALERİMİZDE BAŞARI; SABRETMEK VE İNANMAKTA GİZLİDİR GİZLİ YAŞAM DURAĞIMIZDIR YALNIZLIKLARIMIZ KENDİNİ SORGULAMIYORSAN KAYIPSIN DEMEKTİR “İNSANLIK HAFİFLİYOR” İNSANLAR VE DEĞİŞİM BAŞKASININ HESABINA YAŞAMAYIN Yarın 24 Temmuz Basın Bayramı, Sansürün Kaldırılmasının 109. yılı FUTBOLU SEVEN, BAŞARILI OLMAK İSTEYEN AİLE VE ÇOCUKLARA TAVSİYELERİM İNSAN POLİTİK BİR VARLIKTIR KUŞADASI DENİZCİLİK BAYRAMI VE 6.000 BALIK YAVRUSUNUN VERDİĞİ MESAJ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMALARI 40 YIL SONRA OLMAYABİLİR! 23 NİSAN BİZLERE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARMAĞANIDIR KUŞADASI GENÇLİKSPOR BAL LİGİNDE KALACAK GÜVERCİNADA TURİZMDE ODAK NOKTAMIZ OLMALIDIR AVUKAT NİLGÜN ÖĞÜNÇLÜ’YE VERİLEN TEPKİLERİ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM KUŞADASI TURİZMİNDE YENİ ATILIM ŞARTTIR KUŞADASI’NI YARATICI ŞEHİRLER ARASINA SOKMAMIZ GEREKİYOR GÜLE GÜLE ENGİN AMCA KUŞADASI’NIN TURİZMDEKİ YERİNİ TEKRAR MARKA DEĞER OLARAK KAZANDIRMALIYIZ YÜKSEK SU FATURALARI CAN YAKIYOR, SARIÇAY BARAJI PROJESİ BİTİRİLMELİDİR ATATÜRK BULVARI VE SAHİL PROJESİ YAYALARIN YÜRÜYÜŞ ALANI GASP EDİLİYOR! ÖZELLİKLE DE İNÖNÜ BULVARI'NDA! KUŞADASI'NDA TRAFİK SORUNLARI SAHTE VE GERÇEK GAZETECİLER Kuşadası Tariş Alanı Projesi Üzerine NEREDE O ESKİ BAYRAM COŞKULARI ! KUŞADASI’NDA MODERN HANUTÇULUK FURYASI KUŞADASI’NDA KORSAN EMLAKÇI SAYISI ARTTI KUŞADASISPOR İLE İLGİLİ YAZMIYOR MUŞUM!! CAFERLİ YENİ YÜZÜYLE ÇOK KONUŞULACAK MAÇI HAKEM DEĞİL FUTBOLCULAR YÖNETTİ! "MEVLANA'YI YENİDEN KEŞFETMEK"