LİNÇ VE ÖMER GÜNEL
Yayınlanma Tarihi: Cumartesi, 09 Kasım 2019
ZİHNİ GAYMALI
LİNÇ VE ÖMER GÜNEL


Henüz yeni belediye başkanımız sayın Günel göreve geleli 8 ay olmasına rağmen, maalesef üzüntü ile gözlemliyoruz ki, bazı kesimlerin bilinçli yıpratma politikalarının yersiz ve sabırsız olduğunu söylersek, pek yanılıyor olmayız sanırım.


Halbuki yaşadığımız kuşadası, hepimizin hayatını ve ekmeğini kazandığı bir şehir şeklinde bakabilsek, farkında olmadan yıllardır bazı zümrelerin hep zarar verdiğini, güzel adamızın imajını yıprattığını rahatlıkla dile getirebiliriz.!


Şüphesiz Kuşadası'nın son 35 yılına baktığımızda, yönetim kadrolarının hep aynı oligark idare şekli ile yönetildiğini vede güzel beldemizin bugünkü haline, yine Çeşme ve Bodrum gibi beldelerin çok gerisinde kalmasının, bu oligark kadroların yanlış yöntem biçimlerine endeksli olduğu gerçeği olmasıdır.
Bugün Kuşadası, başta imar , altyapı vb. bir çok husus olmak üzere, yine 320 milyon gibi bir borçla cebelleşiyorsa bunun yegane unsuru, bugünkü başkan ve yönetimi değil, bilakis kendilerini kuşadası sevdalısı olduğunu iddia eden, hep aynı zümre olduğudur...


Hiç bir zaman kuşadasını ve halkını değil, her eylemlerinde bireysel ticari hacimlerini nasıl büyütürüz diye düşünen bu grup, ne acıdır ki yerel iktidarlarında yine liman başta olmak üzere bütün değerlerimizi yok pahasına satmışlar, çıkarları doğrultusunda hep hareket ettikleridir.


Açıkça ifade etmemiz gerekirse asıl LİNÇ bugün değil, geçmişte adalı sevdalısı olduğunu iddia eden kesim tarafından yapılmış, bugün ise kuşadası, bu bilinen kadrolar tarafından hazin ve çirkin fizyolijik durumuna getirildiği hakikatıdır.


Vede aynı zümrenin yine büyük bir eyyam ile tariş arazisini savunması, çok büyük bir ironi ve yahutta bizlerin algısıyla oynama, hatta alay etme şekli değilmi dir ?


Yıllarca ada halkına sınıfçı maraba itibarı ile yaklaşan, bizlerin oyuyla iktidar olup, ancak cumhuriyet felsefesini benimsemeyip, kendilerini hep ağa gören, biz ploterya ya iş sağlarken bile, bu vaziyet halini yüzümüze vuran ve bir lütuf gören vede hiç bir ideoliji ve partiye mensup olmayan, bu zümrenin iktidarı hepimizin bildiği üzere 2019 yerel seçimlerinde son verilmiş, güzel şehrimizde yeni bir dönem ve halk sınıfından olan , alışa gelmişin dışında entellektüel, kibar, sporcu , halkına üst perdeden bakmayan klas bir başkana kavuştuğudur.!


Artık bilinmelidir ki kuşadasında 2019 yeni bir milat, daha önemlisi ise kuşadasında yaşayan her kesimin, fakir zengin, hangi şehirden geldiğine bakılmadan, söz hakkının doğduğu bir döneme girildiğidir.
O yüzdendir ki olaylara duygusal değil, daha pozitif ve evrensel vizyonla bakılmalı, bu yeni döneme her bir birey olarak destek olmak, eyyamlara gelmemek kaçınılmazlığıdır.!


Bizlere yıllarca üst perdeden bakanlara değil, Ömer başkanımıza destek çıkalım.


Bu yolda kuşadasını hep birlikte layik olduğu yerlere getirelim.


Ömer Günel, Kuşadası ve adalılar için önemli bir şanstır.


Zira iktidar olmaktır.


Cumhuriyeti yaşamaktır.!


Zihni Gaymalı

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ