MİLLİ PARKIN RANTI KİMLERİN İŞTAHINI KABARTIYOR?
Yayınlanma Tarihi: Cuma, 25 Mayıs 2018
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
MİLLİ PARKIN RANTI KİMLERİN İŞTAHINI KABARTIYOR?


Kuşadası Belediyesi’nin, bundan kısa bir süre önce, içki yasağı nedeniyle Dilek Yarımadası Milli Parkının işletmeciliğinden çekilmesinin ardından, hem ülke turizmi, hem de ilçe turizmi kan kaybetmeye devam ediyor.

Bu tür kamusal alanlar, inşallah seçim sonrası birilerine peşkeş çekilmek için tarumar edilmiyordur..

Ramada Otel’in önündeki plajın, Hülya Koçyiğit’in damadına verilmesi gibi, kör gözüm parmağına tarzı işler olmaz inşallah.


Sanki, bir kez daha böyle bir koku alıyor gibiyim.


Antalya Lara plajının 20 yıllığına kiralanması tarzında bir şeyler hazırlanıyor da olabilir.


Neden böylesi kuşkular taşıyorum?


Onu da biraz açayım.


ŞİMDİ NEDEN?


Milli Park’ta daha önce de, plajları ve kır gazinolarını işleten ARYA ile Milli Parklar Genel Müdürlüğü arasında yazışmalar oluyordu.


Yapılan yazışmalar ile, sıkıntılar kısa zamanda çözülüyordu.


Bu kez, içki taşıyan ARYA araçlarının Milli Parka sokulmaması fikri birden bire nasıl oluştu, niçin gelişti? İnsan, ister istemez soruyor.


O yüzden diyorum ki, bu sıralar gözümüz kulağımız Milli Park’ta olsun.


İhaleye kimler girecek? Nasıl bir kiralama şartnamesi yapılacak, dikkat edelim.


Edindiğim bilgilere göre, Kuşadası Belediyesi Milli Park ihalesine tekrar girmeyecek.


Bu durumda, ihalenin Kuşadası’nda kalması oldukça zor görünüyor.


Lara plajı örneğinde olduğu gibi, Milli Park ihalesini Büyükşehir Belediyesi alabilir mi?


Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, Güzelçamlı ‘da liman yapma projesi ile, Milli Park ihale süreci arasında bir bağ kurulabilir mi?


Bunlar bende hep soru işaretleri yaratıyor.


MİLLİ PARK’TA KAYIP ZAMAN


Her şey bir yana, Milli Park’ta sürmekte olan kayıp zaman hepimizin zararına işliyor.


Kuşadası Belediyesi’nin iyi niyetlerle ihalesini aldığı, işlettiği ve ne yazık ki “içki yasağı “ nedeniyle bırakmak zorunda kaldığı Milli Park, bakalım kimlerin iştahını kabartıyor?

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
KÖY KAHVESİNDEN KUŞADASI DEDİKODULARI MEDENİYET DEDİĞİN VERMEK DEMEKTİR YAPILANI GÖRMEK VE TAKDİR ETMEK VERMEDEN ALMAK ALLAH'A MAHSUS ARKA BAHÇEMİZ RANT KAPISI CENNET VE CEHENNEM KUŞADASI SÜRPRİZİ BİRİKİM, DONANIM VE HİZMET ZAMANI KONSERLER TATLI GERÇEKLER ACI ŞAKA DEĞİL AMA GERÇEK SEÇİMİN SONUCUNU LİDERLER BELİRLER UMUDUMUZ VE BEKLENTİMİZ NE YAZIK Kİ, KALMADI 8 MART MI 31 MART MI 8 MART YAZISI BABAM VE BEN SENİ TANIMAKTAN GURUR DUYDUK SEÇİM SEZONU YAZ VE KIŞ ARITMA TESİSİ Mİ? BARIŞMA TESİSİ Mİ? ANNE İLE SOHBET EN ZOR VEDA KUŞADASI'NI KONUŞMADAN NEREYE BÖYLE? BATAKLIK MUHALİFİ OKALİPTÜS AĞAÇLARI SANDIK DEĞİL İNSANLIK İÇİN KRAL MI SEÇİYORUZ SORUYORUM SİZE ÖDÜL DEĞİL GÖREV MAKAMI SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI