MİLLİ PARKIN RANTI KİMLERİN İŞTAHINI KABARTIYOR?
Yayınlanma Tarihi: Cuma, 25 Mayıs 2018
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
MİLLİ PARKIN RANTI KİMLERİN İŞTAHINI KABARTIYOR?


Kuşadası Belediyesi’nin, bundan kısa bir süre önce, içki yasağı nedeniyle Dilek Yarımadası Milli Parkının işletmeciliğinden çekilmesinin ardından, hem ülke turizmi, hem de ilçe turizmi kan kaybetmeye devam ediyor.

Bu tür kamusal alanlar, inşallah seçim sonrası birilerine peşkeş çekilmek için tarumar edilmiyordur..

Ramada Otel’in önündeki plajın, Hülya Koçyiğit’in damadına verilmesi gibi, kör gözüm parmağına tarzı işler olmaz inşallah.


Sanki, bir kez daha böyle bir koku alıyor gibiyim.


Antalya Lara plajının 20 yıllığına kiralanması tarzında bir şeyler hazırlanıyor da olabilir.


Neden böylesi kuşkular taşıyorum?


Onu da biraz açayım.


ŞİMDİ NEDEN?


Milli Park’ta daha önce de, plajları ve kır gazinolarını işleten ARYA ile Milli Parklar Genel Müdürlüğü arasında yazışmalar oluyordu.


Yapılan yazışmalar ile, sıkıntılar kısa zamanda çözülüyordu.


Bu kez, içki taşıyan ARYA araçlarının Milli Parka sokulmaması fikri birden bire nasıl oluştu, niçin gelişti? İnsan, ister istemez soruyor.


O yüzden diyorum ki, bu sıralar gözümüz kulağımız Milli Park’ta olsun.


İhaleye kimler girecek? Nasıl bir kiralama şartnamesi yapılacak, dikkat edelim.


Edindiğim bilgilere göre, Kuşadası Belediyesi Milli Park ihalesine tekrar girmeyecek.


Bu durumda, ihalenin Kuşadası’nda kalması oldukça zor görünüyor.


Lara plajı örneğinde olduğu gibi, Milli Park ihalesini Büyükşehir Belediyesi alabilir mi?


Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, Güzelçamlı ‘da liman yapma projesi ile, Milli Park ihale süreci arasında bir bağ kurulabilir mi?


Bunlar bende hep soru işaretleri yaratıyor.


MİLLİ PARK’TA KAYIP ZAMAN


Her şey bir yana, Milli Park’ta sürmekte olan kayıp zaman hepimizin zararına işliyor.


Kuşadası Belediyesi’nin iyi niyetlerle ihalesini aldığı, işlettiği ve ne yazık ki “içki yasağı “ nedeniyle bırakmak zorunda kaldığı Milli Park, bakalım kimlerin iştahını kabartıyor?

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI JÜRİ ÜYELİĞİ YETMEZ AMA “EVET” ACI BİR HABERİN ARDINDAKİ SORULAR MARKALARIN SAVAŞI SAĞLIK CADDESİ YA SABUN KÖPÜĞÜ YA DA KESE SEÇİM ANALİZLERİ DERİN CHP İYİ DÜŞÜNELİM İYİ OLSUN “GAZ”A DEĞİL “GAZ”ETEYE İHTİYAÇ VAR HALKIN KESTİĞİ CEZA AĞIR OLUR MÜCEVHER MERAKLISI MAVİ İNSAN TALİMATLA ÖLÜM, KAMPANYALAR YETMEZ ELEŞTİRDİKLERİM VE ELEŞTİREMEDİKLERİM MİLLİ PARKIN RANTI KİMLERİN İŞTAHINI KABARTIYOR? SİYASİ MASKELER KİŞİSEL İMAJ PLAJLAR BİZİMDİR BİZİM KALACAK ANNELERİ, EN İNSANİ YERLERİNDEN ÖPERİM VEKALETEN YÖNETİLMEK KUŞADASI ASLINI ARIYOR SALLA SALLA VUR DUVARA BARIŞMAYAN, UZLAŞMAYAN EBEDİYEN KAYBEDER CAFERLİNİN CEFAKARLISI MUTLAKA KAZANIR GÜÇLÜ BİR KUŞADASI MİLLETVEKİLLERİ İLE MÜMKÜN BÜYÜK KUMAR ŞANS TOPU DÖNÜYOR SEYYAR SATICILAR HAFTASI KUTLU OLSUN BİLMEK VE BİLGİLENDİRİLMEK HAKKIMIZ DEĞİL Mİ? BAMBAŞKA BİR MAHALLE FARKLI BİR ZAMAN İÇİ BİZİ, DIŞI SİZİ YAKAR KONTROLSÜZ “ŞİDDET” KONTROLLÜ “İYİLİK” TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI GARDIMI ALDIM HABERİNİZ OLSUN OLTA ORDA DENİZ ŞURDA EŞZAMANLI EZBERCİLİK PAPAĞAN TARZI MUHALEFET BİRAZ HEREDOT BİRAZ DİYOJEN SİYASETİN SİNEMADAN ROL ÇALDIĞI GÜNLER BEN YOKSAM GERİSİ TUFAN KAZANANIN KAYBEDENİ KUTLADIĞI BİR YARIŞ