RÜYA GİBİ KUTLAMA 9 EYLÜL’E YAKIŞTI
Yayınlanma Tarihi: Pazartesi, 11 Eylül 2017
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
RÜYA GİBİ KUTLAMA 9 EYLÜL’E YAKIŞTI


Ada Kültür Merkezi, Kuşadası için gerçekten de “nefes alınan” bir mekan haline dönüştü..
Emeği geçen herkesi, bu güzel mekan için yeniden kutlamak istiyorum..


Kent içinde sosyal tesis olarak kullanıma açılması en uygun alanlardan birinin KEGEV’e tahsisli dönemde de adı sık sık duyuluyordu.. Ancak, Kuşadası Belediyesi’ne geçtiği günden bu yana, daha aktif bir biçimde kullanıldığını, İdil Biret konserleri ile çıtasını çok yükselttiğini kabul etmeliyiz.


İdil Biret konserlerinin yarattığı, sakin, naif havanın, Ada Kültür Merkezi’nin her köşesinde yaşadığını hissetmek mümkün..


Bu nedenle, kentin yaşam çıtası olarak en yüksek yeri olarak kabul ettiğim Ada Kültür Merkezi, bence daha geniş çaplı bir kullanımı da beraberinde hak ediyor..


Küçük bir bölümüne açılacak, Kent Müzesi ile, gündüz vakitlerinde uğrak yeri olması sağlanabilir düşüncesindeyim.


Açık hava sergileri de, bu güzel kent köşesinin daha çok ziyaret edilmesini sağlayabilir.


CHP’NİN 94. KURULUŞ YEMEĞİ


CHP Kuşadası İlçe yönetiminin geçtiğimiz Cumartesi akşamı Ada Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu Dayanışma Yemeği, son dönemlerde görmüş olduğum en özenli organizasyonlardan biriydi.
Gerek sunumu, gerekse müzik seçimleri, gerekse de uzun tutulmayan siyasi konuşmaları ile on üzerinden 8 ve 9’ları hak etmiş, üst düzeyde bir organizasyondu.
Bu organizasyonu on üzerinden on yapacak tek şey ise, CHP dışından katılımların olması idi.
Keşke CHP dışından da katılımlar olsa, keyifli gece hep birlikte geçirilebilse idi.
CHP’nin, Türkiye Cumhuriyeti' nin kuruluşunda öncü bir rol oynadığı, devrimleri gerçekleştirdiği ve döneminin en ilerici partisi olduğu unutulmamalı.
CHP aynı misyonu tam anlamı ile yeniden getirebildiği gün, iktidar da olacaktır.


GEÇMİŞTEKİ İLERİCİ MİSYON YENİDEN NASIL KAZANILIR?
CHP, geçmişte kadına çok değer veren bir parti idi.
Yeniden kadına hak ettiği değer verilirse, kuşkusuz CHP iktidar olacaktır.
Yeni katılan kadın üyelere “mutfak önlüğü” yerine; kitap, kalem ve bilgisayar hediye ettiği gün, CHP iktidar olacaktır..
CHP, geçmişte gençlere çok önem veren bir parti idi.
Yeni katılan genç üyelere, gerekli değeri verip, onları “getir götür işlerinde” kullanmadığı gün, CHP yeniden iktidar olacaktır.
Bu liste daha uzayıp, gider..
Ben, bizlere görkemli 94 yıl kutlamalarında, kaliteyi ve keyfi bir arada yaşatan CHP Kuşadası İlçe yönetimine teşekkür ediyorum.
Emeğinize benden de kucak dolusu selamlar.
Daha güzel işlerde, daha ses getirici etkinliklerde buluşacağımızdan ve yeniden ülkenin en ilerici partisi olma hüviyetini kazanacağınızdan yana umutluyum..
Bir kez ilerici ve devrimciliği yakalamış, koklamış, yaşatmış bir partinin, diğer partilerin gerisinde ve gölgesinde kalması kabul edilir bir hayal kırıklığı değil.
Hayallerimiz, 9 Eylül..
Gerçekler, gelecekteki umutlarımız.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
KÖY KAHVESİNDEN KUŞADASI DEDİKODULARI MEDENİYET DEDİĞİN VERMEK DEMEKTİR YAPILANI GÖRMEK VE TAKDİR ETMEK VERMEDEN ALMAK ALLAH'A MAHSUS ARKA BAHÇEMİZ RANT KAPISI CENNET VE CEHENNEM KUŞADASI SÜRPRİZİ BİRİKİM, DONANIM VE HİZMET ZAMANI KONSERLER TATLI GERÇEKLER ACI ŞAKA DEĞİL AMA GERÇEK SEÇİMİN SONUCUNU LİDERLER BELİRLER UMUDUMUZ VE BEKLENTİMİZ NE YAZIK Kİ, KALMADI 8 MART MI 31 MART MI 8 MART YAZISI BABAM VE BEN SENİ TANIMAKTAN GURUR DUYDUK SEÇİM SEZONU YAZ VE KIŞ ARITMA TESİSİ Mİ? BARIŞMA TESİSİ Mİ? ANNE İLE SOHBET EN ZOR VEDA KUŞADASI'NI KONUŞMADAN NEREYE BÖYLE? BATAKLIK MUHALİFİ OKALİPTÜS AĞAÇLARI SANDIK DEĞİL İNSANLIK İÇİN KRAL MI SEÇİYORUZ SORUYORUM SİZE ÖDÜL DEĞİL GÖREV MAKAMI SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI