RÜYA GİBİ KUTLAMA 9 EYLÜL’E YAKIŞTI
Yayınlanma Tarihi: Pazartesi, 11 Eylül 2017
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
RÜYA GİBİ KUTLAMA 9 EYLÜL’E YAKIŞTI


Ada Kültür Merkezi, Kuşadası için gerçekten de “nefes alınan” bir mekan haline dönüştü..
Emeği geçen herkesi, bu güzel mekan için yeniden kutlamak istiyorum..


Kent içinde sosyal tesis olarak kullanıma açılması en uygun alanlardan birinin KEGEV’e tahsisli dönemde de adı sık sık duyuluyordu.. Ancak, Kuşadası Belediyesi’ne geçtiği günden bu yana, daha aktif bir biçimde kullanıldığını, İdil Biret konserleri ile çıtasını çok yükselttiğini kabul etmeliyiz.


İdil Biret konserlerinin yarattığı, sakin, naif havanın, Ada Kültür Merkezi’nin her köşesinde yaşadığını hissetmek mümkün..


Bu nedenle, kentin yaşam çıtası olarak en yüksek yeri olarak kabul ettiğim Ada Kültür Merkezi, bence daha geniş çaplı bir kullanımı da beraberinde hak ediyor..


Küçük bir bölümüne açılacak, Kent Müzesi ile, gündüz vakitlerinde uğrak yeri olması sağlanabilir düşüncesindeyim.


Açık hava sergileri de, bu güzel kent köşesinin daha çok ziyaret edilmesini sağlayabilir.


CHP’NİN 94. KURULUŞ YEMEĞİ


CHP Kuşadası İlçe yönetiminin geçtiğimiz Cumartesi akşamı Ada Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu Dayanışma Yemeği, son dönemlerde görmüş olduğum en özenli organizasyonlardan biriydi.
Gerek sunumu, gerekse müzik seçimleri, gerekse de uzun tutulmayan siyasi konuşmaları ile on üzerinden 8 ve 9’ları hak etmiş, üst düzeyde bir organizasyondu.
Bu organizasyonu on üzerinden on yapacak tek şey ise, CHP dışından katılımların olması idi.
Keşke CHP dışından da katılımlar olsa, keyifli gece hep birlikte geçirilebilse idi.
CHP’nin, Türkiye Cumhuriyeti' nin kuruluşunda öncü bir rol oynadığı, devrimleri gerçekleştirdiği ve döneminin en ilerici partisi olduğu unutulmamalı.
CHP aynı misyonu tam anlamı ile yeniden getirebildiği gün, iktidar da olacaktır.


GEÇMİŞTEKİ İLERİCİ MİSYON YENİDEN NASIL KAZANILIR?
CHP, geçmişte kadına çok değer veren bir parti idi.
Yeniden kadına hak ettiği değer verilirse, kuşkusuz CHP iktidar olacaktır.
Yeni katılan kadın üyelere “mutfak önlüğü” yerine; kitap, kalem ve bilgisayar hediye ettiği gün, CHP iktidar olacaktır..
CHP, geçmişte gençlere çok önem veren bir parti idi.
Yeni katılan genç üyelere, gerekli değeri verip, onları “getir götür işlerinde” kullanmadığı gün, CHP yeniden iktidar olacaktır.
Bu liste daha uzayıp, gider..
Ben, bizlere görkemli 94 yıl kutlamalarında, kaliteyi ve keyfi bir arada yaşatan CHP Kuşadası İlçe yönetimine teşekkür ediyorum.
Emeğinize benden de kucak dolusu selamlar.
Daha güzel işlerde, daha ses getirici etkinliklerde buluşacağımızdan ve yeniden ülkenin en ilerici partisi olma hüviyetini kazanacağınızdan yana umutluyum..
Bir kez ilerici ve devrimciliği yakalamış, koklamış, yaşatmış bir partinin, diğer partilerin gerisinde ve gölgesinde kalması kabul edilir bir hayal kırıklığı değil.
Hayallerimiz, 9 Eylül..
Gerçekler, gelecekteki umutlarımız.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI JÜRİ ÜYELİĞİ YETMEZ AMA “EVET” ACI BİR HABERİN ARDINDAKİ SORULAR MARKALARIN SAVAŞI SAĞLIK CADDESİ YA SABUN KÖPÜĞÜ YA DA KESE SEÇİM ANALİZLERİ DERİN CHP İYİ DÜŞÜNELİM İYİ OLSUN “GAZ”A DEĞİL “GAZ”ETEYE İHTİYAÇ VAR HALKIN KESTİĞİ CEZA AĞIR OLUR MÜCEVHER MERAKLISI MAVİ İNSAN TALİMATLA ÖLÜM, KAMPANYALAR YETMEZ ELEŞTİRDİKLERİM VE ELEŞTİREMEDİKLERİM MİLLİ PARKIN RANTI KİMLERİN İŞTAHINI KABARTIYOR? SİYASİ MASKELER KİŞİSEL İMAJ PLAJLAR BİZİMDİR BİZİM KALACAK ANNELERİ, EN İNSANİ YERLERİNDEN ÖPERİM VEKALETEN YÖNETİLMEK KUŞADASI ASLINI ARIYOR SALLA SALLA VUR DUVARA BARIŞMAYAN, UZLAŞMAYAN EBEDİYEN KAYBEDER CAFERLİNİN CEFAKARLISI MUTLAKA KAZANIR GÜÇLÜ BİR KUŞADASI MİLLETVEKİLLERİ İLE MÜMKÜN BÜYÜK KUMAR ŞANS TOPU DÖNÜYOR SEYYAR SATICILAR HAFTASI KUTLU OLSUN BİLMEK VE BİLGİLENDİRİLMEK HAKKIMIZ DEĞİL Mİ? BAMBAŞKA BİR MAHALLE FARKLI BİR ZAMAN İÇİ BİZİ, DIŞI SİZİ YAKAR KONTROLSÜZ “ŞİDDET” KONTROLLÜ “İYİLİK” TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI GARDIMI ALDIM HABERİNİZ OLSUN OLTA ORDA DENİZ ŞURDA EŞZAMANLI EZBERCİLİK PAPAĞAN TARZI MUHALEFET BİRAZ HEREDOT BİRAZ DİYOJEN SİYASETİN SİNEMADAN ROL ÇALDIĞI GÜNLER BEN YOKSAM GERİSİ TUFAN KAZANANIN KAYBEDENİ KUTLADIĞI BİR YARIŞ