SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL
Yayınlanma Tarihi: Perşembe, 10 Ocak 2019
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL


Kuşadası basınına en ufak bir katkıda bulunan herkesi seviyorum.
Kuşadası’nda habercilik yapan herkesi de, sevsem de sevmesem de, saygıyla selamlıyorum.
Şehrin herhangi bir sokağında kanalizasyon arıza yaptığında ilk onlar haber yapıp müdahale ediyorsa, bozuk bir çeşmeden akan suyu ilk onlar görüyorsa, yanlış yapılmış bir yaya geçidini ilk onlar fark ediyorsa, yaşlı bir teyzenin odun ve kömür ihtiyacına ilk onlar dikkat çekiyorsa, yine ilk olarak bu kentten ekmek yemesi gerekenler de bu şehirde yaşayan haberciler olmalı.
Ne yazık ki, gerçek hayatta durum böyle olmuyor.
Tam tersi bir şekilde, seçim dönemleri diğer kentlerden Kuşadası’na gelip, buranın ekmeğini ve rantını toparlayıp giden haberciler, sofrada daha öne geçiyor.
Geçtiğimiz gün, CHP Kuşadası Belediye Başkan adayı Ömer Günel’in basın toplantısında da aynı duruma tanıklık ettim.
Kuşadası’nın hiçbir sorununda olay mahallinde olmayan, kopyala yapıştır tarzındaki haberlerle Kuşadası siyasetini takip eden bazı basın yayın organları, bir anda sofrada baş köşeye kuruldu.
Kuşadası’nın seçim rantına göz koyanlar da, ona keza, en ön saflardaydı..
Daha düne kadar hiç görünmedikleri kentin, bir anda daimi müdavimleri haline geldiler.
Onlara bir önerim var.
Eğer Kuşadası siyasetini ve ekonomisini takip etmek istiyorlarsa, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan Kuşadası’nda daimi olarak açık kalacak, ortak bir basın ofisi talep etsinler..
Hem aynı kalemden çıkan, noktası virgülüne, tıpkısına aynı haberler yapmaya devam ederler, hem de tahsilatlarını daha güvenli bir biçimde yaparlar.
Arada bir de halk ile temas eder, gerçekleri de görmüş olurlar.


BEŞ YIL BOYUNCA YAŞADIKLARIMIZ


Biz bu kentte, yıllardır her gün habercilik yapıyoruz.
Beş yıl boyunca patlayan kanalizasyonlar, yapılıp yapılıp bozulan yollar, isabetsiz Köprülü Kavşaklar, yetersiz sosyal yardımlar ve yatırımlar ile boğuştuk.
Duyduğumuza göre, gelecek dönem beş katı yatırım yapılacakmış.
En azından bu beş katı yatırımlarından, Aydın basını da payını alsın.
Kuşadası basınının ekmeğine göz dikmesinler.
Sitemim, sitem, böyle biline.
Kuşadası basınının ekmeğini ve ekonomisini koruyamayacak belediye başkanı istemiyorum.
Bunu da açık açık buradan yazıyorum.
Aydın’dan gelip, Kuşadası’nın pastasını götürecek olan birileri, ağızlarından salyalar akarak bir kenarda bekliyorsa, yanında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da olsa buna karşı duracağım.
Kuşadası basınına saygısızlığa ve sevgisizliğe izin vermeyeceğim.
Benim seçim manifestom da, budur.


VİCDANLAR KÖR OLMUŞ


Benim anladığım özetle şudur:
İnsanlar seçim kazanma hırsı ile bambaşka bir kimliğe bürünüyor.
Vicdanları kör, kulakları sağır oluyor.
Bizim de görevimiz, vicdanları kör ve sağır olanlara yol yordam göstermek olsun.
Kuşadası sahipsiz değil.
Öte yandan, Aydın siyasetinin mi, yoksa Kuşadası siyasetinin mi daha belirleyici olacağını 1 Nisan günü hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
MÜJGAN ŞAVKAY'A BURUK VEDA SİYAH BEYAZ VE ŞİFO MEHMET ÖBÜR DÜNYA VE BU DÜNYA KONSERLER VE BİTMEYEN BALAYI DÜRÜSTLÜĞÜMÜZ VE SAYGINLIĞIMIZ BİZİ KURTARACAK ENGELLİ DEĞİL ŞOV HAFTASI İLK TETİK TAYLAN VE DENİZ MİLATTAN ÖNCE MİLATTAN SONRA EKMEK MÜCADELESİ GÖREV ŞEHİTLERİ YAŞADIĞI KENTE YABANCI BİR KUŞAK ANNE VE KIZI EYLEM VE ÖYKÜ KÖY KAHVESİNDEN KUŞADASI DEDİKODULARI MEDENİYET DEDİĞİN VERMEK DEMEKTİR YAPILANI GÖRMEK VE TAKDİR ETMEK VERMEDEN ALMAK ALLAH'A MAHSUS ARKA BAHÇEMİZ RANT KAPISI CENNET VE CEHENNEM KUŞADASI SÜRPRİZİ BİRİKİM, DONANIM VE HİZMET ZAMANI KONSERLER TATLI GERÇEKLER ACI ŞAKA DEĞİL AMA GERÇEK SEÇİMİN SONUCUNU LİDERLER BELİRLER UMUDUMUZ VE BEKLENTİMİZ NE YAZIK Kİ, KALMADI 8 MART MI 31 MART MI 8 MART YAZISI BABAM VE BEN SENİ TANIMAKTAN GURUR DUYDUK SEÇİM SEZONU YAZ VE KIŞ ARITMA TESİSİ Mİ? BARIŞMA TESİSİ Mİ? ANNE İLE SOHBET EN ZOR VEDA KUŞADASI'NI KONUŞMADAN NEREYE BÖYLE? BATAKLIK MUHALİFİ OKALİPTÜS AĞAÇLARI SANDIK DEĞİL İNSANLIK İÇİN KRAL MI SEÇİYORUZ SORUYORUM SİZE ÖDÜL DEĞİL GÖREV MAKAMI SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI