Seçim Sizin!
Yayınlanma Tarihi: Pazartesi, 11 Mart 2019
SELİM ÖZYILMAZ
Seçim Sizin!

 

Değerli Aydınlılar.

Yerel seçim atmosferine iyiden iyiye girdiğimiz, adayların mı partilerin mi, projelerin mi yoksa yerelde memlekete yön verecek ekiplerin mi tartışıldığını anlayamadığımız bir sağırlar diyaloğu heyecanına bizde küçük de olsa katkıda bulunalım istiyoruz!

 

Eskiler“müsademe-i efkardanbarika-i hakikat doğar” yani “fikirlerin çarpışmasından hakikat ışığı doğar” derler. Bizde fikirler çarpışmıyor çarpışsa da hakikat ışığı doğmuyor aksine etraf kararıyor! Yerel seçim adı üstünde yerel yönetimleri, şehre doğruyön verecek,vizyon katacak kadroları belirlemek için yapmıyor muyuz? Şehrimiz, ilçemiz, (beldemiz) 2014 yılı 30 Mart’ından 2019 yılı Mart ayına kadar nereden nerelere geldi? Eğer hedeflenenlere vardıysak buradan nereye gideceğiz, hedeflere varılamadıysa neden olmadı, olması için ne yapacağız soruların şöyle derli toplu bir cevap veren veya arayan var mı?Yerel yöneticilerimiz ve meclis üyeliklerine aday olanlar her halde bu konulara o kadar vakıflar ki bizlere anlatmaya bile gerek duymuyorlar! Şimdi biz adaylarımızın hikmetinden sual mi etmeyelim ?

 

Siyasi partilerin genel merkezleri seçmene fazla bir tercih şansı bırakmadı!Bizim ahali oy kullanmayı sever gider oylarını kullanır diye düşünürken (şahsi kanaatimiz budur) yerelde şehirlerimize yön verecek kadroların fikirlerini, düşüncelerini derli toplu medeni bir şekilde birbirleri ile tartışırken görebilme imkanı sanırım yok denilecek kadar az!

 

Belediye başkan adaylarımızın kendilerine güvenlerimi yok seçtikleri ekiplerin doğruluğundan mı şüpheleri var. Yoksa yaptıkları işlerin, daha önce verdikleri veya taahhüt ettikleri söz ve projeleri gerçekleştiremediklerinden mi (bilemiyoruz da) ahalinin karşısına çıkıp izah edemem diye düşünüyorlar herhalde!

 

Şöyle sağlam bir tartışma ortamının olduğunu görüyor musunuz?En azından bu kadarını borçlusunuz bulunduğunuz şehrin insanlarına! Herkesin bir acelesi var ki ne olduğunu anlamak ve çözmek mümkün değil! Acele belediye başkanı olunacak veya meclis üyesi! Kapasite belli. “Adam” yerine koyulmak için bir şey olmanıza gerek yok ki! Hesap vermek durumunda olduğunuz, oylarına talip olduğunuz insanlara biraz saygı! Çok şey mi istiyoruz?

 

Belediye başkanları ve en yakın ekibi en azından kendi şehri, ilçesi, beldesi için ilerlemenin, kalkınmanın, sevgi ve hoşgörünün, geleceğe dair ufuk açıcı, yol gösterici bir vizyon ortaya koyması gerekenler değil mi? Muhakkak ki böyleleri de var ve kendilerine buradan selam ederiz! Lakin aynı davranışları hepsinden beklemek bizlere sunulacak bir lütuf değil haktır!

 

Yerel veya genel seçimler sonrası genel olarak  şöyle söylenir, manşetler atılır “Demokrasi kazandı!” Siyasi parti genel merkezlerinin bizler için bahşettikleri kadar demokrasiyi kazananlardan olmanız dileklerimle şu alıntıyı yapmama izin veriniz:

 

Eğer oy hakkı bir şeyi değiştirebilecek olsaydı, o hak da verilmezdi. / MikhailBakunin

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ