SİYAH, BEYAZ FİLM GİBİ BİRAZ
Yayınlanma Tarihi: Çarşamba, 27 Eylül 2017
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
SİYAH, BEYAZ FİLM GİBİ BİRAZ


Gazetecilik yaşamımın en keyifsiz, en zevksiz dönemleri, CHP delege seçimlerine tekabül eden dönemlerdir..
Aman tanrım, ne kadar hassas, ne denli naif davranırsanız davranın, hemen etiketlenir, mahkum edilir, hatta en alçakça sözlerle itham edilebilirsiniz..


Bu yüzden, “keşke savaş muhabiri olsam da, şu CHP delege seçimlerini izlemek zorunda kalmasam” dediğim, çok olmuştur..,


Hele bir dönem var ki, yıllar geçse unutamam.


Bir önceki dönem Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün döneminde yapılan ilçe kongresi ve öncesindeki delege seçimleri unutulmazlarım arasında yer almayı başarmıştır.


O dönem de, şimdiki gibi birkaç liste yarışıyordu..


Mavi ve kırmızı renkleri kendilerine simge olarak gören partililer, tam ortadan ikiye bölünmüş, kıyasıya bir mücadele veriyordu..


Mavi fularlı hanımlar, kırmızı fuarlı bayanlar ortalıkta boy gösteriyordu.


KADIN ÜYELERİN RENK SEVGİSİ


CHP’li kadın üyelerin renk sevgisi, nedense hep bu delege seçimleri öncesi depreşir.


O dönem mavi ve kırmızı fuları yan yana kullanarak, kadın üyelerin arasında dikkatle dolaşmaya özen gösterdiğimi, akabinde Kuşadası Belediye Başkan aday adaylığı açıklamalarında da tüm adayları izleyerek, haber yaptığımı hatırlıyorum.


Salt bu nedenle bile eleştirildim..
Bugün de aynı şeyleri görüyorum.
Sanki hiçbir şey değişmemiş.
Ülkede hiçbir acı, sıkıntı yaşanmıyor..
Her şey güllük gülistanlık..
Yine rengini alan ortaya çıkıyor..
Aslında çok renksiz geçen delege seçimlerini renklendirmek, yine kadınlarımıza düşüyor..

BEYAZ, MAVİ VE KIRMIZI


Düne kadar süregelen çarşaf ya da blok liste tartışmaları da bitmiş gibi görünüyor.
Beyaz, mavi ve kırmızı renkler üzerinden konuşacağız bundan böyle her şeyi.
Renkler seçildi ve 2 Ekim’den itibaren delege seçimlerine start verilecek..
“Renklerin temsil ettiği düşünceler nelerdir?” diye soracak olursanız:
Hah işte, bu sorunuza cevap olabilmek adına geçen haftaki yazıları kaleme almış, iyisiyle, kötüsüyle adayların kimlik ve düşünce analizlerini yapmıştım..
Ancak böylesine iyi niyetli bir çabamla bile alay edenler, hafife alanlar olmadı değil..
Yine ifade edeyim ki, ne delege seçilmek, ne de siyasete girmek gibi bir niyetim var.
Ne de bu savaştan, pardon delege seçiminden bir çıkarım var.
Bütün renkler, fularlar sizin olsun..
Renklerin ardına sığınmak hiçbir dönem tarzım olmadı..


GÖKKUŞAĞI OLABİLMEK


Daha dün partiye girenlerin, ağabey ve abla dedikleri parti büyüklerini sosyal medya aracılığı ile topluma şikayet ettiği, eski ya da yeni belediye başkanlarının dizinin dibinde görüntü vermekle iyi yerlere geleceklerini sandıkları bir fotoğraf. olsa olsa siyah, beyaz olur.Başka bir renk, o görüntüye kolay kolay giremez..
Bizimkisi CHP aşkı diyenlere, gülüyorum..
Ve rahmetli Kayahan ile devam ediyorum.
“Siyah beyaz film gibi biraz..”

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
KÖY KAHVESİNDEN KUŞADASI DEDİKODULARI MEDENİYET DEDİĞİN VERMEK DEMEKTİR YAPILANI GÖRMEK VE TAKDİR ETMEK VERMEDEN ALMAK ALLAH'A MAHSUS ARKA BAHÇEMİZ RANT KAPISI CENNET VE CEHENNEM KUŞADASI SÜRPRİZİ BİRİKİM, DONANIM VE HİZMET ZAMANI KONSERLER TATLI GERÇEKLER ACI ŞAKA DEĞİL AMA GERÇEK SEÇİMİN SONUCUNU LİDERLER BELİRLER UMUDUMUZ VE BEKLENTİMİZ NE YAZIK Kİ, KALMADI 8 MART MI 31 MART MI 8 MART YAZISI BABAM VE BEN SENİ TANIMAKTAN GURUR DUYDUK SEÇİM SEZONU YAZ VE KIŞ ARITMA TESİSİ Mİ? BARIŞMA TESİSİ Mİ? ANNE İLE SOHBET EN ZOR VEDA KUŞADASI'NI KONUŞMADAN NEREYE BÖYLE? BATAKLIK MUHALİFİ OKALİPTÜS AĞAÇLARI SANDIK DEĞİL İNSANLIK İÇİN KRAL MI SEÇİYORUZ SORUYORUM SİZE ÖDÜL DEĞİL GÖREV MAKAMI SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI