SİYASETİN SİNEMADAN ROL ÇALDIĞI GÜNLER
Yayınlanma Tarihi: Cumartesi, 07 Ekim 2017
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
SİYASETİN SİNEMADAN ROL ÇALDIĞI GÜNLER


Kuşadası’nda, beyaz perde açılıyor, Kuşadası Belediyesi, ay sonuna dek sürecek “Sinema Günleri” düzenliyor. Bu güzel organizasyon düşüncesi için, bence iyi bir zamanlama.. Sonbahar ayları sinema izlemek adına bulunmaz bir mevsim..


Yağmurlu havalar, ortama biraz daha romantizm katıyor.


Hafta sonundan itibaren Kuşadası’nda yağmurlu günlere ve sinemaya “Merhaba” denilecek. Ancak, sinema salonu sorunumuz, bütün keyfi bozabilir.


DÜĞÜN SALONLARINDA SİNEMA İZLEMEK


Düğün Salonlarını, sinema salonlarına çevirmek ne denli doğru?
Fiziki koşulları uygun olmayan salonlarda, adı ne olursa olsun film izletmek sağlıklı mıdır? Gelin, bugün de bunu değerlendirelim.


Kuşadası’nda sinema denilince aklıma gelen ilk isimlerden biri Cenk Behram Su ile Ada Radyo’da gerçekleştirdiğimiz, keyifli ADA SOHBETLERİ programında da “sinema salonu sorununu” konuşmuştuk.
Cenk Behram Su, kendi yeğeni de dahil olmak üzere, küçük çocukları Erkan Yücel sahnesinde oyun ya da sinema seyretmeye götürmek istemediğinden bahsetmişti.


Bu düşüncesini ise, salonun OTO YIKAMA ve OTOPARK alanı içinde olmasına, tehlikeli ve gürültülü bir ortamda çocukların seyir zevkinin örseleneceğine bağlamıştı.. Sayın Cenk Behram Su’ya göre, çocuklar, sinema ve tiyatro ile bu şekilde tanışmamalıydı.


Bence sadece çocuklar değil, büyükler de, sinema ile böylesi olumsuz koşullarda tanışmamalı.


MAHALLELERDEN BAZILARI UNUTULMUŞ


Bugün, Güzelçamlı Düğün Salonu’nda perdelerini açacak olan Sinema Günleri’nde, Caferli, Yayla köy gibi mahalleler de unutulmuş sanki.


Davutlar, Güzelçamlı, Kirazlı ve Erkan Yücel odaklı bir düzenleme yapılmış.


Bazı mahallelerde salon olmaması, belki bu eksikliğe gerekçe olarak gösterilebilir.


O zaman her mahalleye eşit uzaklıkta olup, Kongre Merkezi adres gösterilebilirdi.


DÜĞÜN SALONLARIMIZIN FİZİKİ KOŞULLARI ÇOK KÖTÜ


Şimdi soruyorum..Aşağıdaki fiziki şartlar hangi Düğün Salonumuzda var?
Düğün Salonlarımızda, güvenlik var mı?
Öte yandan, acil yardım odası ve doktor bulunduruluyor mu?
Düğün Salonlarımızın çevre şartları, ses ve ısı yalıtımına uygun mu?
Düğün Salonları, sinema efektlerine uygun mu?( Akustik )
Düğün Salonlarının, koltukları rahat mı?
Düğün Salonlarımızın yerleri, halı ya da yüründüğünde ses yapmayacak malzeme ile kaplanmış mıdır?


SİNEMA VE SANAT HAKETTİĞİ İTİBARI GÖRMELİ
Sinema ve sanatın hak ettiği itibarı göreceği günler umarım yakındır.
Bugün de siyasete uzak durmayı başardım.
Siyasetin, sinemadan rol çaldığı şu günlerde, doğal olarak dikkatli olmak lazım.
Biraz sanat, biraz sinema..
Biraz düğün/ dernek, biraz beyaz perde..
Biraz hayat, biraz hayal..
Bugün de, en çok gerçekleri yazdım

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
KÖY KAHVESİNDEN KUŞADASI DEDİKODULARI MEDENİYET DEDİĞİN VERMEK DEMEKTİR YAPILANI GÖRMEK VE TAKDİR ETMEK VERMEDEN ALMAK ALLAH'A MAHSUS ARKA BAHÇEMİZ RANT KAPISI CENNET VE CEHENNEM KUŞADASI SÜRPRİZİ BİRİKİM, DONANIM VE HİZMET ZAMANI KONSERLER TATLI GERÇEKLER ACI ŞAKA DEĞİL AMA GERÇEK SEÇİMİN SONUCUNU LİDERLER BELİRLER UMUDUMUZ VE BEKLENTİMİZ NE YAZIK Kİ, KALMADI 8 MART MI 31 MART MI 8 MART YAZISI BABAM VE BEN SENİ TANIMAKTAN GURUR DUYDUK SEÇİM SEZONU YAZ VE KIŞ ARITMA TESİSİ Mİ? BARIŞMA TESİSİ Mİ? ANNE İLE SOHBET EN ZOR VEDA KUŞADASI'NI KONUŞMADAN NEREYE BÖYLE? BATAKLIK MUHALİFİ OKALİPTÜS AĞAÇLARI SANDIK DEĞİL İNSANLIK İÇİN KRAL MI SEÇİYORUZ SORUYORUM SİZE ÖDÜL DEĞİL GÖREV MAKAMI SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI