SİYASETİN SİNEMADAN ROL ÇALDIĞI GÜNLER
Yayınlanma Tarihi: Cumartesi, 07 Ekim 2017
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
SİYASETİN SİNEMADAN ROL ÇALDIĞI GÜNLER


Kuşadası’nda, beyaz perde açılıyor, Kuşadası Belediyesi, ay sonuna dek sürecek “Sinema Günleri” düzenliyor. Bu güzel organizasyon düşüncesi için, bence iyi bir zamanlama.. Sonbahar ayları sinema izlemek adına bulunmaz bir mevsim..


Yağmurlu havalar, ortama biraz daha romantizm katıyor.


Hafta sonundan itibaren Kuşadası’nda yağmurlu günlere ve sinemaya “Merhaba” denilecek. Ancak, sinema salonu sorunumuz, bütün keyfi bozabilir.


DÜĞÜN SALONLARINDA SİNEMA İZLEMEK


Düğün Salonlarını, sinema salonlarına çevirmek ne denli doğru?
Fiziki koşulları uygun olmayan salonlarda, adı ne olursa olsun film izletmek sağlıklı mıdır? Gelin, bugün de bunu değerlendirelim.


Kuşadası’nda sinema denilince aklıma gelen ilk isimlerden biri Cenk Behram Su ile Ada Radyo’da gerçekleştirdiğimiz, keyifli ADA SOHBETLERİ programında da “sinema salonu sorununu” konuşmuştuk.
Cenk Behram Su, kendi yeğeni de dahil olmak üzere, küçük çocukları Erkan Yücel sahnesinde oyun ya da sinema seyretmeye götürmek istemediğinden bahsetmişti.


Bu düşüncesini ise, salonun OTO YIKAMA ve OTOPARK alanı içinde olmasına, tehlikeli ve gürültülü bir ortamda çocukların seyir zevkinin örseleneceğine bağlamıştı.. Sayın Cenk Behram Su’ya göre, çocuklar, sinema ve tiyatro ile bu şekilde tanışmamalıydı.


Bence sadece çocuklar değil, büyükler de, sinema ile böylesi olumsuz koşullarda tanışmamalı.


MAHALLELERDEN BAZILARI UNUTULMUŞ


Bugün, Güzelçamlı Düğün Salonu’nda perdelerini açacak olan Sinema Günleri’nde, Caferli, Yayla köy gibi mahalleler de unutulmuş sanki.


Davutlar, Güzelçamlı, Kirazlı ve Erkan Yücel odaklı bir düzenleme yapılmış.


Bazı mahallelerde salon olmaması, belki bu eksikliğe gerekçe olarak gösterilebilir.


O zaman her mahalleye eşit uzaklıkta olup, Kongre Merkezi adres gösterilebilirdi.


DÜĞÜN SALONLARIMIZIN FİZİKİ KOŞULLARI ÇOK KÖTÜ


Şimdi soruyorum..Aşağıdaki fiziki şartlar hangi Düğün Salonumuzda var?
Düğün Salonlarımızda, güvenlik var mı?
Öte yandan, acil yardım odası ve doktor bulunduruluyor mu?
Düğün Salonlarımızın çevre şartları, ses ve ısı yalıtımına uygun mu?
Düğün Salonları, sinema efektlerine uygun mu?( Akustik )
Düğün Salonlarının, koltukları rahat mı?
Düğün Salonlarımızın yerleri, halı ya da yüründüğünde ses yapmayacak malzeme ile kaplanmış mıdır?


SİNEMA VE SANAT HAKETTİĞİ İTİBARI GÖRMELİ
Sinema ve sanatın hak ettiği itibarı göreceği günler umarım yakındır.
Bugün de siyasete uzak durmayı başardım.
Siyasetin, sinemadan rol çaldığı şu günlerde, doğal olarak dikkatli olmak lazım.
Biraz sanat, biraz sinema..
Biraz düğün/ dernek, biraz beyaz perde..
Biraz hayat, biraz hayal..
Bugün de, en çok gerçekleri yazdım

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART SANAT VE ZANAAT KOLAYCILIK SANATI JÜRİ ÜYELİĞİ YETMEZ AMA “EVET” ACI BİR HABERİN ARDINDAKİ SORULAR MARKALARIN SAVAŞI SAĞLIK CADDESİ YA SABUN KÖPÜĞÜ YA DA KESE SEÇİM ANALİZLERİ DERİN CHP İYİ DÜŞÜNELİM İYİ OLSUN “GAZ”A DEĞİL “GAZ”ETEYE İHTİYAÇ VAR HALKIN KESTİĞİ CEZA AĞIR OLUR MÜCEVHER MERAKLISI MAVİ İNSAN TALİMATLA ÖLÜM, KAMPANYALAR YETMEZ ELEŞTİRDİKLERİM VE ELEŞTİREMEDİKLERİM MİLLİ PARKIN RANTI KİMLERİN İŞTAHINI KABARTIYOR? SİYASİ MASKELER KİŞİSEL İMAJ PLAJLAR BİZİMDİR BİZİM KALACAK ANNELERİ, EN İNSANİ YERLERİNDEN ÖPERİM VEKALETEN YÖNETİLMEK KUŞADASI ASLINI ARIYOR SALLA SALLA VUR DUVARA BARIŞMAYAN, UZLAŞMAYAN EBEDİYEN KAYBEDER CAFERLİNİN CEFAKARLISI MUTLAKA KAZANIR GÜÇLÜ BİR KUŞADASI MİLLETVEKİLLERİ İLE MÜMKÜN BÜYÜK KUMAR ŞANS TOPU DÖNÜYOR SEYYAR SATICILAR HAFTASI KUTLU OLSUN BİLMEK VE BİLGİLENDİRİLMEK HAKKIMIZ DEĞİL Mİ? BAMBAŞKA BİR MAHALLE FARKLI BİR ZAMAN İÇİ BİZİ, DIŞI SİZİ YAKAR KONTROLSÜZ “ŞİDDET” KONTROLLÜ “İYİLİK” TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI GARDIMI ALDIM HABERİNİZ OLSUN OLTA ORDA DENİZ ŞURDA EŞZAMANLI EZBERCİLİK PAPAĞAN TARZI MUHALEFET BİRAZ HEREDOT BİRAZ DİYOJEN SİYASETİN SİNEMADAN ROL ÇALDIĞI GÜNLER BEN YOKSAM GERİSİ TUFAN KAZANANIN KAYBEDENİ KUTLADIĞI BİR YARIŞ