VEKALETEN YÖNETİLMEK KUŞADASI ASLINI ARIYOR
Yayınlanma Tarihi: Cuma, 11 Mayıs 2018
ZEYNEP İNAK - GAZETECİ YAZAR
VEKALETEN YÖNETİLMEK KUŞADASI ASLINI ARIYOR


Kuşadası vekaleten yönetilecek bir şehir değil.


Nereden mi biliyorum ?


Kuşadası belediyesi eski başkanı Fuat Akdoğan zamanında Kuşadası’nın vekaleten yönetilemeyeceğini çok net bir şekilde öğrendim.


O dönemde sürekli izinli olan Fuat Akdoğan, Kuşadası’nın vekaleten yönetilmesine neden olmuş ve kamuoyundan sert tepki görmüştü. Nitekim, bir sonraki dönemde de seçimi kaybetmişti.
Şimdi de, Kuşadası’nı vekaleten yönetme çabaları var.


Her ne kadar Özer Kayalı bu konuda hassas davranıyor ise de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Kuşadası’nı vekaleten yönetiyor.


Düğün, dernek, cenaze ve sosyal hiçbir etkinlikte görmediğimiz Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun vekili Evrim Karakoz ise son günlerde her yerde, herkesle temaslarda bulunuyor.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Kuşadası’nın her köşesine yapmış olduğu ziyaretlerle gündemin bir numaralı ismi oluyor.


Bugün, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çalım’ın basın toplantısında da aynı isim gündeme geldi.


HER TOPLANTIDA ADI GEÇEN GİZEMLİ KİŞİ


Karakoz ile ben de şahsen tanışma fırsatı buldum.


Kişisel izlenimim, Karakoz’un son derece kibar ve vasıflı bir siyasetçi olduğu yönünde.


Ancak, yürütmüş olduğu temaslar ile ilgili bir takım tereddütlerim yok değil.


1-Evrim Karakoz'un sürekli Kuşadası'nda olması, özel olarak tayin edilmiş gibi bir izlenim oluşturuyor.


2-Bu tayinin Karakoz’un en yakın yerel seçimlerde aday olması için yapıldığına ilişkin spekülasyonlar da bulunuyor.


Şöyle bir soru da var herkesin aklında.


Evrim Karakoz önümüzdeki dönem için Kuşadası Belediye Başkanı adayı ise bunu neden açıkça yapmıyor?
Av Ömer Günel, Erdoğan Uyan açık açık aday adaylığı çalışması yapıyorken, Evrim Karakoz için de aynı şey geçerli olmalı.


TERS TEPER


Vekaleten yönetilen bir Kuşadası, elbette kimsenin hayali değil.


Herkes oy vererek büyük oranlarla destek olduğu Özlem Çerçioğlu’nun aslını görmek istiyor.


2014 seçimlerinde Evrim Karakoz değil, sayın Özlem Çerçioğlu oy aldı.


Dolayısıyla, Kuşadası’ndaki düğün, cenaze ve hasta ziyaretlerinde göremediğimiz sayın Özlem Çerçioğlu, vekili ile var olmayı pek de başaramaz düşüncesindeyim.


Tam tersi bir biçimde, bu isim ters de tepebilir.


Son derece kibar ve vasıflı bir siyasetçi olarak gördüğüm Evrim Karakoz’a da, haksız bir biçimde zarar verebilir.


Bekleyelim, görelim.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
ANNE VE KIZI EYLEM VE ÖYKÜ KÖY KAHVESİNDEN KUŞADASI DEDİKODULARI MEDENİYET DEDİĞİN VERMEK DEMEKTİR YAPILANI GÖRMEK VE TAKDİR ETMEK VERMEDEN ALMAK ALLAH'A MAHSUS ARKA BAHÇEMİZ RANT KAPISI CENNET VE CEHENNEM KUŞADASI SÜRPRİZİ BİRİKİM, DONANIM VE HİZMET ZAMANI KONSERLER TATLI GERÇEKLER ACI ŞAKA DEĞİL AMA GERÇEK SEÇİMİN SONUCUNU LİDERLER BELİRLER UMUDUMUZ VE BEKLENTİMİZ NE YAZIK Kİ, KALMADI 8 MART MI 31 MART MI 8 MART YAZISI BABAM VE BEN SENİ TANIMAKTAN GURUR DUYDUK SEÇİM SEZONU YAZ VE KIŞ ARITMA TESİSİ Mİ? BARIŞMA TESİSİ Mİ? ANNE İLE SOHBET EN ZOR VEDA KUŞADASI'NI KONUŞMADAN NEREYE BÖYLE? BATAKLIK MUHALİFİ OKALİPTÜS AĞAÇLARI SANDIK DEĞİL İNSANLIK İÇİN KRAL MI SEÇİYORUZ SORUYORUM SİZE ÖDÜL DEĞİL GÖREV MAKAMI SEÇİM MANİFESTOM KUŞADASI SAHİPSİZ DEĞİL YENİ YILIN ALAMETİ FARİKASI BİR FİNCAN KAHVE VE KIRK YILLIK HATIRALAR SAĞLIK HİZMETLERİ SİYASETİN TANRILARI KAYNAYAN KAZAN PİŞMİŞ AŞ ADALI OLMAK ÖNEMLİ BİR ŞEY BİZE YAKIŞAN TOPLUMU GERMEMEK ARADIĞINI BULMAK BAŞARMANIN ŞARTI DİĞER PARTİLER VE CHP DEĞİŞİM VE İSTİKRAR KUŞADASI’NIN SİYASİ İKLİMİ SEÇİM VE GEÇİM CENNET VE CEHENNEM KİMİN ELİ KİMİN CEBİ PİYONLARIN ZAFERİ UYUM BOZULUNCA SILA VE KURAL KUŞADASI AŞIĞI BİR ADAY ADAYI CHP CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOK SONBAHAR GÜNEŞİ KİRPİKLERİN ARASINDA FACEBOOK ADAYLARINA FACEBOOK SORULARI BİRAZ AHDE VEFA AZCIK AHDE VEFA ANIT AĞAÇLAR VE YÜRÜME HİKAYELERİ CAMİ VE CEM EVİ SİYASET ÜZERİ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜÇLÜ YEREL YÖNETİM TÜRK KAHVESİ MAVİ GÖZLER SABIR ÖYLE KALDI SABREDENİ KİM ALDI FATURANIN BEDELİ ÇOK AĞIR BAYRAM BAYRAM DEBRELİ HASAN “SENİ SEVİYORUM” DEMEKLE İŞ BİTMİYOR EĞİTİM YETMEZ İHTİSASLAŞMA ŞART