YAŞASIN CUMHURİYET
Yayınlanma Tarihi: Çarşamba, 28 Ekim 2020
YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar
YAŞASIN CUMHURİYET

Yarın, ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde emperyalizme karşı yazdığı şanlı destanın eseri olan Cumhuriyet'imizin 97. kuruluş yıldönümü.

Kurulduğu günden bu yana hedefi, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onu aşmak olan Cumhuriyet'imiz, tarih boyunca büyük zorluklar, saldırılar ve ihanetlerle de mücadele etmek zorunda kalmıştır.

Kuşadası’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler dikkate alınarak kutlanıyor. Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıldönümü Kuşadası’nda 2 gün boyunca düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam edecek. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kitlesel etkinliklerin yer almadığı kutlamalar Atatürk Meydanı’nda düzenlenen resmi çelenk töreni ile başladı. Törene, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Çağrı Gir, Kuşadası Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, diğer protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak gerçekleşen tören, Kaymakam Sadettin Yücel ile Belediye Başkanı Ömer Günel’in Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 97’nci yıl dönümü etkinlikleri, 29 Ekim günü sabah saat 10.00’da Kuşadası Kaymakamlığı’nda gerçekleşecek protokol bayramlaşması ile devam edecek. Saat 17.30’da ise Kısmet Otel Kavşağı’ndan başlayacak ve sadece araçların yer alacağı bir kortej oluşturulacak. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ayrıca Kuşadası Belediye Bandosu kentin farklı noktalarında mini konserler verecek.

 

Yarın, ulusumuzun teslimiyete ve esarete isyanının zaferle taçlandığı günün yıldönümüdür.

97 yıl önce aldığı yenilginin intikamını almak için Cumhuriyet'imiz üzerinde kirli oyunlar oynayan emperyalist merkezler, onlarla amaç birliği yapan gerici-bölücü odaklar, dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet yıkıcılığı faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Fakat Türk milletinin, Cumhuriyete ve onu kuran iradenin benimsediği temel ilkelere olan bağlılığı, bu şer odaklarının amaçlarına ulaşmasının önündeki en büyük engel olmaya devam ediyor.

Ulusumuz, bütün bu olumsuzlukları Türkiye Cumhuriyeti'ne ve onun temel ilkelerine bağlı kalarak aşıyor. Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun bize mirası olan akıl ve bilim yolu, Türk milleti için yol gösterici olmaya devam ediyor.

İşte bu gerçek, Cumhuriyet'imizin, bölünmez bir bütün olarak, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde, milletimizin sahipliğinde sonsuza dek yaşayacağına olan inancımızı daha da perçinliyor.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
İNSANIN DOĞASI ALIŞMAKTIR ZAMANIN FARKINA VARMAK MİNİMALİST YAŞAM YAŞASIN CUMHURİYET 'İKİNCİ BAHAR' ÖZDEMİR ERDOĞAN ESMERAY SEMİRAMİS PEKKAN 'PARA PARRA PARRA' RÜÇHAN ÇAMAY 'ANLAMAZDIN' AYLA DİKMEN 'BU NE DÜNYA KARDEŞİM' YELİZ 'SAMANYOLU' BERKANT ERSAN ERDURA ASU MARALMAN 'SEVENLER AĞLARMIŞ' ÜÇ HÜR-EL ROCK GRUBU KURTALAN EKSPRES ANADOLU ROCK GRUBU ERSEN VE DADAŞLAR TİMUR SELÇUK YEŞİLÇAM FİLMLERİNİN UNUTULMAZ ŞARKICISI 'BELKIS ÖZENER' 'AYNALAR' SALİM DÜNDAR AYLA ALGAN MELİH KİBAR ÇİĞDEM TALU 'SEVGİ KUŞUN KANADINDA' COŞKUN DEMİR 'SONZUZA DEK' DOĞAN CANKU 'SESSİZ GEMİ' HÜMEYRA 'SANATÇININ KADERİ' ESİN AFŞAR MOĞOLLAR 'EYLÜL'DE GEL' ALPAY 'ÇİKOLATA RENLKİ' KLİŞE YORUMU İLE HATIRLARIZ SEZEN CUMHUR ÖNAL'I ARANJMAN DUAYENİ FECRİ EBCİOĞLU 'ÇİKOLATA RENLKİ' KLİŞE YORUMU İLE HATIRLARIZ SEZEN CUMHUR ÖNAL'I ÖYLE SARHOŞ OLSAM Kİ 'TANJU OKAN' SÜRGÜN GİBİ MASALLARDA 'İLHAN İREM' TOPLUMCU MÜZİĞİN USTASI EDİP AKBAYRAM YEŞİLÇAM FİLM MÜZİKLERİNİN BABASI CAHİT BERKAY RESİMDEKİ GÖZYAŞLARI ERKİN BABA OLMALI MI, OLMAMALI MI? BU KALP SENİ UNUTUR MU? KUŞADASI ÜNLÜ YAZAR BUKET UZUNER'İ KONUK EDECEK KUŞADASI SANATLA GÜZELLEŞMEYE DEVAM EDİYOR KUŞADASI VANDALLIKLA KARŞI KARŞIYA 'RAY CHARLES' 'NINA SIMONE' CAN SIKINTISI CAZIN BÜYÜLÜ SESİ 'BILLIE HOLIDAY' TÜKETMEYİ DEĞİL, ÜRETMEYİ ÖĞRETEN KURUMLARDI 'KÖY ENSTİTÜLERİ' CAZIN ANASI 'ELLA FITZGERALD’ OKUNMASI GEREKEN ON FELSEFİ KİTAP NEDİR BU 'Z' KUŞAĞI