Yeni Yıl, Yeni Umutlar...
Yayınlanma Tarihi: Salı, 31 Aralık 2019
YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar
Yeni Yıl, Yeni Umutlar...

Her yıl Aralık ayının son haftasında bir hareketlilik, bir heyecan başlar... Alışveriş merkezleri rengarenk yeni yıl ışıklarıyla donanır ve ülkemizin ve dünyanın çeşitli yerlerinde yılbaşı ağaçları süslenir özenle. Ayrıca insanlar yeni yılın gelmesiyle sevdiklerine alacakları hediyelerin tatlı telaşına düşerler.

 

Kuşadası, 2020 yılına Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinliklerle geçen yıllara oranla büyük bir coşku içerisinde girmeye hazırlanıyor. Kuşadası Belediyesi tarafından yılbaşı gecesi için İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı ile Atatürk Bulvarı üzerinde yapılan süsleme ve ışıklandırmalar vatandaşların yoğun beğenisini aldı. Kuşadası Belediyesi tarafından kurulan dev kar küresi ve çam ağacı Kuşadalılardan yoğun ilgi görürken yılbaşı gecesi açılacak olan buz pateni pisti heyecanla bekleniyor.

 

Tecrübeyle sabittir! Acısıyla tatlısıyla geçen koca bir yılın ardından bir gün bile yeni yılı hoş karşılamaya yeterli olur. İster zengin ister fakir olalım; Herkes kendi ölçülerinde yılbaşını güzel karşılayıp, hoş vakit geçirerek, unutulmaz bir zaman yaşayabilir. Bu sebeple yeni yılın her şeyden önce herkese ve her eve neşe, huzur, bereket ve güzellikler getirmesini diliyorum.

 

Yılbaşında yaşanacaklar hepimiz için oldukça önemlidir; Sonuç olarak; huzur, sevinç ve kederle geçen uzun ve yorucu bir yılın ardından bir gün olsun yirmi dört saati kendimize ve sevdiklerimize ayıracağımız ve dolu dolu yaşayabileceğimiz zamanımız olur. Bu gece saat tam on iki de yeni yıla merhaba derken, gözlerimizde umut ışıkları belirir, hediyeler alır, kurulan güzel sofralar etrafında eğlenir, birbirimizi kutlayıp, hatırlamak için zaman ayırırız. Eski yılın yanlışlarını bir kenara bırakır ve yeni yılda bunların olmaması için umut besler, dualar ederiz. Bana göre sırf bu güzel duyguları yaşattığı, insana, hayata ve gelecek zamana ümit verdiği için sevilmeyi ve beklemeyi hak eder ışıl ışıl yılbaşı geceleri.. O yüzden özeldir, güzeldir, değerlidir...

 

Yeni yıl için hepimiz yeni yeni kararlar alır, yeni hedefler koyarız önümüze.. Bu yıl daha çok çalışacağım, okulumu bitireceğim, işimde terfi edeceğim, daha iyi bir insan olacağım filan. Hatta spor yapmaya başlayacağım diyen birilerini mutlaka duymuşsunuzdur. Aslında bu gibi kararlar almak için bir vesiledir yeni bir yıla başlamak. Üstelik yeni gelen yılla birlikte umutlarımız ve hayattan beklentilerimiz de artar. Ayrıca hayata bir mola verip, yeniden başlamak için güzel bir şans yakalarız. Bir nevi yenilenme terapisi yani.

 

Hepimiz yeni gelen yılın sağlıklı, mutlu ve huzurlu geçmesini istiyor, umut ediyor ve bekliyoruz.

 

Yeni yıl inşallah ülkemize ve tüm dünyaya huzur, barış, kardeşlik ve refah ortamı getirsin dileklerinde bulunalım. Geçekten de herkesin rahat nefes almaya ve mutlu olmaya çok ihtiyacı var. O nedenle yeni yılla birlikte ülkemizdeki kısır siyasi çekişmeler, toplumsal kamplaşmalar ve içinden geçtiğimiz çetin ekonomik kriz son bulsun. Adı terör, harekat, demokrasi olsun, hiççç farketmeeezzz! Bütün insanlığı ve diğer canlıları tehdit eden kötü savaşlar, çıkar kavgaları ve zulümler bir bir son bulsun. Temennim odur ki, yeni yılda sevgiyle dolsun tüm kalpler, kardeşlik çoğalsın, vicdanlarımızı kanatmasın kötülükler.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
KUŞADASI ÜNLÜ YAZAR BUKET UZUNER'İ KONUK EDECEK KUŞADASI SANATLA GÜZELLEŞMEYE DEVAM EDİYOR KUŞADASI VANDALLIKLA KARŞI KARŞIYA 'RAY CHARLES' 'NINA SIMONE' CAN SIKINTISI CAZIN BÜYÜLÜ SESİ 'BILLIE HOLIDAY' TÜKETMEYİ DEĞİL, ÜRETMEYİ ÖĞRETEN KURUMLARDI 'KÖY ENSTİTÜLERİ' CAZIN ANASI 'ELLA FITZGERALD’ OKUNMASI GEREKEN ON FELSEFİ KİTAP NEDİR BU 'Z' KUŞAĞI KANADALI CAZ PİYANİSTİ 'OSCAR PETERSON' Endüstri 4.0 Nedir? 'SMOOTH JAZZ' KUŞADASI'NDA DIGITAL KÜTÜPHANE BİR TIK UZAKTA OLACAK 'TOP OF THE VOCAL JAZZ' 'VOKAL CAZ' 'LATİN CAZ' 'COOL CAZ' CAZ ÇAĞININ RİTMİK DANSI 'SWING' İSYAN VE HÜZÜNÜN MÜZİĞİ 'BLUES' BEBOP NEDİR? CAZ’DA BOSSA NOVA AKIMI TENÖR SAKSAFONCU 'STAN GETZ' 'WABİ-SABİ' FELSEFESİ YALNIZLIĞIN VE HÜZNÜN CAZ PİYANİSTİ 'BILL EVANS' BİR YÜKSELİŞ ÖYKÜSÜ ANITA O'DAY İNSAN ODAKLI BİR MÜCADELE ANALİTİK ZEKA GEREKTİRİR BEBOP'UN KURUCULARINDAN CHARLIE PARKER 'BIRD' SAKSAFONUN VİRTÜÖZÜ 'JOHN COLTRANE' TROMPETİN ÜSTADI 'DIZZY GILLESPIE' EFSANE SAKSAFONCU 'COLEMAN HAWKINS' TROMPETİN USTASI 'CHET BAKER' CAZ'IN IŞIK SAÇAN KARA ELMASI 'LOUIS ARMSTRONG' CAZ'IN DAHİ TROMPETÇİSİ 'MILES DAVIS' CAZ'IN KURUCU BABALARINDAN 'DUKE' FELSEFE BİLMEDİKLERİMİZE YOLCULUKTUR BUGÜN 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ Diyojen ve Nietzsche Öncülüğünde Felsefenin Fener İle İnsan Arayışı… 19 MAYIS VATAN AŞKININ TARİHE ALTIN HARFLERLE KAZINMASIDIR ESKİ YUNAN FİLOZOFU EPİKÜR VE MUTLU OLMA AMACI KİTAP OKUMA HAYATI SEVDİRİR AKILLI İNSANA BİLGİ GEREKMEZ O YOLUNU BULUR GEÇEN ZAMAN DEĞİL, BELKİ DE ZAMAN BİZİZ ASLINDA! Yeni Yıl, Yeni Umutlar... Nesilleri Yetiştiren Öğretmenlere Daha Saygılı Bir Dünya Olması Dileklerimle… ATATÜRK'ÜN LİDERLİĞİNDE CUMHURİYETİMİZ 96 YAŞINDA İnsanı Gerçek Dost Yapan Nedir? AMAÇ BİR ŞEYLERİN KUTLANMASI DEĞİL ELBET! İŞÇİYE-EMEKÇİYE 40 KATIR MI, 40 SATIR MI!!