Yeni Yıl, Yeni Umutlar...
Yayınlanma Tarihi: Salı, 31 Aralık 2019
YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar
Yeni Yıl, Yeni Umutlar...

Her yıl Aralık ayının son haftasında bir hareketlilik, bir heyecan başlar... Alışveriş merkezleri rengarenk yeni yıl ışıklarıyla donanır ve ülkemizin ve dünyanın çeşitli yerlerinde yılbaşı ağaçları süslenir özenle. Ayrıca insanlar yeni yılın gelmesiyle sevdiklerine alacakları hediyelerin tatlı telaşına düşerler.

 

Kuşadası, 2020 yılına Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinliklerle geçen yıllara oranla büyük bir coşku içerisinde girmeye hazırlanıyor. Kuşadası Belediyesi tarafından yılbaşı gecesi için İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı ile Atatürk Bulvarı üzerinde yapılan süsleme ve ışıklandırmalar vatandaşların yoğun beğenisini aldı. Kuşadası Belediyesi tarafından kurulan dev kar küresi ve çam ağacı Kuşadalılardan yoğun ilgi görürken yılbaşı gecesi açılacak olan buz pateni pisti heyecanla bekleniyor.

 

Tecrübeyle sabittir! Acısıyla tatlısıyla geçen koca bir yılın ardından bir gün bile yeni yılı hoş karşılamaya yeterli olur. İster zengin ister fakir olalım; Herkes kendi ölçülerinde yılbaşını güzel karşılayıp, hoş vakit geçirerek, unutulmaz bir zaman yaşayabilir. Bu sebeple yeni yılın her şeyden önce herkese ve her eve neşe, huzur, bereket ve güzellikler getirmesini diliyorum.

 

Yılbaşında yaşanacaklar hepimiz için oldukça önemlidir; Sonuç olarak; huzur, sevinç ve kederle geçen uzun ve yorucu bir yılın ardından bir gün olsun yirmi dört saati kendimize ve sevdiklerimize ayıracağımız ve dolu dolu yaşayabileceğimiz zamanımız olur. Bu gece saat tam on iki de yeni yıla merhaba derken, gözlerimizde umut ışıkları belirir, hediyeler alır, kurulan güzel sofralar etrafında eğlenir, birbirimizi kutlayıp, hatırlamak için zaman ayırırız. Eski yılın yanlışlarını bir kenara bırakır ve yeni yılda bunların olmaması için umut besler, dualar ederiz. Bana göre sırf bu güzel duyguları yaşattığı, insana, hayata ve gelecek zamana ümit verdiği için sevilmeyi ve beklemeyi hak eder ışıl ışıl yılbaşı geceleri.. O yüzden özeldir, güzeldir, değerlidir...

 

Yeni yıl için hepimiz yeni yeni kararlar alır, yeni hedefler koyarız önümüze.. Bu yıl daha çok çalışacağım, okulumu bitireceğim, işimde terfi edeceğim, daha iyi bir insan olacağım filan. Hatta spor yapmaya başlayacağım diyen birilerini mutlaka duymuşsunuzdur. Aslında bu gibi kararlar almak için bir vesiledir yeni bir yıla başlamak. Üstelik yeni gelen yılla birlikte umutlarımız ve hayattan beklentilerimiz de artar. Ayrıca hayata bir mola verip, yeniden başlamak için güzel bir şans yakalarız. Bir nevi yenilenme terapisi yani.

 

Hepimiz yeni gelen yılın sağlıklı, mutlu ve huzurlu geçmesini istiyor, umut ediyor ve bekliyoruz.

 

Yeni yıl inşallah ülkemize ve tüm dünyaya huzur, barış, kardeşlik ve refah ortamı getirsin dileklerinde bulunalım. Geçekten de herkesin rahat nefes almaya ve mutlu olmaya çok ihtiyacı var. O nedenle yeni yılla birlikte ülkemizdeki kısır siyasi çekişmeler, toplumsal kamplaşmalar ve içinden geçtiğimiz çetin ekonomik kriz son bulsun. Adı terör, harekat, demokrasi olsun, hiççç farketmeeezzz! Bütün insanlığı ve diğer canlıları tehdit eden kötü savaşlar, çıkar kavgaları ve zulümler bir bir son bulsun. Temennim odur ki, yeni yılda sevgiyle dolsun tüm kalpler, kardeşlik çoğalsın, vicdanlarımızı kanatmasın kötülükler.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
GEÇEN ZAMAN DEĞİL, BELKİ DE ZAMAN BİZİZ ASLINDA! Yeni Yıl, Yeni Umutlar... Nesilleri Yetiştiren Öğretmenlere Daha Saygılı Bir Dünya Olması Dileklerimle… ATATÜRK'ÜN LİDERLİĞİNDE CUMHURİYETİMİZ 96 YAŞINDA İnsanı Gerçek Dost Yapan Nedir? AMAÇ BİR ŞEYLERİN KUTLANMASI DEĞİL ELBET! İŞÇİYE-EMEKÇİYE 40 KATIR MI, 40 SATIR MI!! SİYASİ ETİK VE GÖZLEMLERİM SOSYAL MEDYA MI BİZİ KISITLIYOR! YOKSA BİZ Mİ...? Sokak Hayvanları Toplumumuzun Bir Parçasıdır İnsan Adayı Olmaktan Üst İnsana Geçiş Siyasetin Yaşama Bıraktığı İzdüşümleri OMURGASIZLAR Siyasi Pencereler ve Bakış Açılarımız Demokritos ya da İlk Materyalist Filozof Nerede o eski günler demek geliyor içimden… Sevginizden Çalanları Hayatınızdan Uzaklaştırın! İLK İZLENİM YANSIMALAR EYLÜL AYI VE DOĞANIN SESSİZ ÇIĞLIĞI TAŞ TAŞI, LAF TAŞIMA GÜLMELERİMİZ BİLE SAKLI KALMIŞ HAYALERİMİZDE BAŞARI; SABRETMEK VE İNANMAKTA GİZLİDİR GİZLİ YAŞAM DURAĞIMIZDIR YALNIZLIKLARIMIZ KENDİNİ SORGULAMIYORSAN KAYIPSIN DEMEKTİR “İNSANLIK HAFİFLİYOR” İNSANLAR VE DEĞİŞİM BAŞKASININ HESABINA YAŞAMAYIN Yarın 24 Temmuz Basın Bayramı, Sansürün Kaldırılmasının 109. yılı FUTBOLU SEVEN, BAŞARILI OLMAK İSTEYEN AİLE VE ÇOCUKLARA TAVSİYELERİM İNSAN POLİTİK BİR VARLIKTIR KUŞADASI DENİZCİLİK BAYRAMI VE 6.000 BALIK YAVRUSUNUN VERDİĞİ MESAJ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMALARI 40 YIL SONRA OLMAYABİLİR! 23 NİSAN BİZLERE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARMAĞANIDIR KUŞADASI GENÇLİKSPOR BAL LİGİNDE KALACAK GÜVERCİNADA TURİZMDE ODAK NOKTAMIZ OLMALIDIR AVUKAT NİLGÜN ÖĞÜNÇLÜ’YE VERİLEN TEPKİLERİ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM KUŞADASI TURİZMİNDE YENİ ATILIM ŞARTTIR KUŞADASI’NI YARATICI ŞEHİRLER ARASINA SOKMAMIZ GEREKİYOR GÜLE GÜLE ENGİN AMCA KUŞADASI’NIN TURİZMDEKİ YERİNİ TEKRAR MARKA DEĞER OLARAK KAZANDIRMALIYIZ YÜKSEK SU FATURALARI CAN YAKIYOR, SARIÇAY BARAJI PROJESİ BİTİRİLMELİDİR ATATÜRK BULVARI VE SAHİL PROJESİ YAYALARIN YÜRÜYÜŞ ALANI GASP EDİLİYOR! ÖZELLİKLE DE İNÖNÜ BULVARI'NDA! KUŞADASI'NDA TRAFİK SORUNLARI SAHTE VE GERÇEK GAZETECİLER Kuşadası Tariş Alanı Projesi Üzerine NEREDE O ESKİ BAYRAM COŞKULARI ! KUŞADASI’NDA MODERN HANUTÇULUK FURYASI KUŞADASI’NDA KORSAN EMLAKÇI SAYISI ARTTI