YÜKSEK SU FATURALARI CAN YAKIYOR, SARIÇAY BARAJI PROJESİ BİTİRİLMELİDİR
Yayınlanma Tarihi: Salı, 10 Nisan 2018
YAVUZ AKGÜN - Gazeteci / Yazar
YÜKSEK SU FATURALARI CAN YAKIYOR, SARIÇAY BARAJI PROJESİ BİTİRİLMELİDİR

Kuşadası, Güzelçamlı ve Davutlar bölgeleri son dönemlerde tarihlerinin en yüksek bedelli su faturalarını ödemiş ve buda yetmezmiş gibi sık sık su kesintileri de yaşamıştır. Hemşehrilerimiz su faturalarının yüksek olması ve dönem dönem yaşadıkları su kesintileri nedeni ile mağdur olmuş, mağduriyetlerini de zaman zaman basın açıklamaları yaparak sosyal medyadan da paylaşarak dile getirmişler ve toplu halde tiraz etmişlerdir. Dönem içerisinde su sayaçları düzenli okunamamış ve beraberinde faturalar katlamalı olarak gelmiş neredeyse 10 yılda ödencek su faturaları tek bir faturaya yansıtılmıştır. Haksız bir şekilde yansıtılan su faturaları karşılıında da yaşana mağduriyetler kurumlar tarafından giderilememiştir.

 

Bilindiği üzere; Sarıçay, Köprüalan ve Beşparmak barajları inşaası ile Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı’nın 2065 yılına kadar içme suyu karşılanacaktı.

 

2014 Ocak ayında tamamlanan Sarıçay barajı projesi tamamlanmıştır. İsale hattı ise 2013 yılında başlanmış, 2017 yılında tamamlanmıştır. Kuşatak Belediyeler Birliği ile DSİ Genel Müdürlüğü arasında 14/08/2013 tarihinde Kuşadası ve Söke bölgelerine içme ve kullanma suyu DSİ tarafından yapılacak tesisler aracılığı ile sağlanması için protokol imzalanmıştır.

 

Bir an önce Sarıçay, Köprüalan ve Beşparmak barajları inşaasından sonraki isale hattının vatandaşa hizmet olarak dönmesi gerekmektedir. Yaz sezonundan başlayarak önümüzdeki dönemlerde gerek konut gerekse ticari işletmelerde kullanılacak su bedellerinin vatandaşın faturasına yansıması makul ve ödenebilir şekilde olması ayrıca su kesintilerinin yaşanmaması gerekmektedir.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ
Bizi Takip Edin:
YAZARIN TÜM YAZILARI
Nerede o eski günler demek geliyor içimden… Sevginizden Çalanları Hayatınızdan Uzaklaştırın! İLK İZLENİM YANSIMALAR EYLÜL AYI VE DOĞANIN SESSİZ ÇIĞLIĞI TAŞ TAŞI, LAF TAŞIMA GÜLMELERİMİZ BİLE SAKLI KALMIŞ HAYALERİMİZDE BAŞARI; SABRETMEK VE İNANMAKTA GİZLİDİR GİZLİ YAŞAM DURAĞIMIZDIR YALNIZLIKLARIMIZ KENDİNİ SORGULAMIYORSAN KAYIPSIN DEMEKTİR “İNSANLIK HAFİFLİYOR” İNSANLAR VE DEĞİŞİM BAŞKASININ HESABINA YAŞAMAYIN Yarın 24 Temmuz Basın Bayramı, Sansürün Kaldırılmasının 109. yılı FUTBOLU SEVEN, BAŞARILI OLMAK İSTEYEN AİLE VE ÇOCUKLARA TAVSİYELERİM İNSAN POLİTİK BİR VARLIKTIR KUŞADASI DENİZCİLİK BAYRAMI VE 6.000 BALIK YAVRUSUNUN VERDİĞİ MESAJ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMALARI 40 YIL SONRA OLMAYABİLİR! 23 NİSAN BİZLERE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARMAĞANIDIR KUŞADASI GENÇLİKSPOR BAL LİGİNDE KALACAK GÜVERCİNADA TURİZMDE ODAK NOKTAMIZ OLMALIDIR AVUKAT NİLGÜN ÖĞÜNÇLÜ’YE VERİLEN TEPKİLERİ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM KUŞADASI TURİZMİNDE YENİ ATILIM ŞARTTIR KUŞADASI’NI YARATICI ŞEHİRLER ARASINA SOKMAMIZ GEREKİYOR GÜLE GÜLE ENGİN AMCA KUŞADASI’NIN TURİZMDEKİ YERİNİ TEKRAR MARKA DEĞER OLARAK KAZANDIRMALIYIZ YÜKSEK SU FATURALARI CAN YAKIYOR, SARIÇAY BARAJI PROJESİ BİTİRİLMELİDİR ATATÜRK BULVARI VE SAHİL PROJESİ YAYALARIN YÜRÜYÜŞ ALANI GASP EDİLİYOR! ÖZELLİKLE DE İNÖNÜ BULVARI'NDA! KUŞADASI'NDA TRAFİK SORUNLARI SAHTE VE GERÇEK GAZETECİLER Kuşadası Tariş Alanı Projesi Üzerine NEREDE O ESKİ BAYRAM COŞKULARI ! KUŞADASI’NDA MODERN HANUTÇULUK FURYASI KUŞADASI’NDA KORSAN EMLAKÇI SAYISI ARTTI KUŞADASISPOR İLE İLGİLİ YAZMIYOR MUŞUM!! CAFERLİ YENİ YÜZÜYLE ÇOK KONUŞULACAK MAÇI HAKEM DEĞİL FUTBOLCULAR YÖNETTİ! "MEVLANA'YI YENİDEN KEŞFETMEK" KÖTÜ ANTRENÖR SPORDAN EDER! CAZ'A YOLCULUK SİYASETTE NEDEN PARTİ DEĞİŞTİRİLİR? Yaşamın kıyısında sevgiyi sorgulamak TÜRKLERDE EĞİTİM VE BİLİM “SUYU AKIŞINA BIRAKALIM” SİYASETİN AMACI SİYASET VE FELSEFE İLİŞKİSİ SANAL ALEM DUVARLARI KENDİNİ MUTLU ETME GÜCÜ İRADE