GÖBEK- BEL ÇEVRESİ ÇÖZÜM SİZSİNİZ
Yayınlanma Tarihi: Perşembe, 23 Temmuz 2020
CEYDA ATIGAN
GÖBEK- BEL ÇEVRESİ ÇÖZÜM SİZSİNİZ

Herkesin kilo aldım dediğinde ilk olarak elini götürüp dokunduğu yer göbeği oluyor :)

 

Çünkü göbeğin başını alıp gitmeye başladığını yani kilo aldığımızı, tepeden baktığımızda ayak uçlarımızı göremediğimizi anda anlıyoruz.

 

Sağlıklı bir beden için önce bedenimizi sevmekle ve aynada kendimizi nasıl görmek istediğimizi, gözlerimizi kapatıp o halimizi vizyonlayarak başlamalıyız. Hadi kapat gözlerini ve aynada kenidini görmek istediğin o muhteşem kıyafet içinde en fit ve sağlıklı halinde düşün ve kendine bi göz kırp, kutla kendini, gurur duy kendinle. İşte bu. Şimdi aç gözlerini istemsizce mutlu mutlu gülümsediğini fark edeceksin. Bu gülümseme ömrünce her aynaya baktığında devam edebilir.

 

Vizyonladığın görüntü seni çok mutlu etmedi mi? O zaman niye duruyorsun, gerçekleşecek kadar kolay bir şeyi vizyonladın. Çünkü bunu yapmak tamamen senin elinde yani bir başkasının vicdanına ya da insafına bağlı bir durum değil sadece SEN

 

En çabuk kilo alınan  yer Göbek çevremiz. Onu yok etmeyi kafana koydun ve yapacakların çok belli ve çok kolay. Sen bunları çok rahat yaparsın ki

 

  • şekeri azaltın
  • sağlıklı yağlar tüketin ( Zeytinyağ-Tereyağ)
  • beyaz karbonhidratlar tüketmeyin
  • yeşil yapraklı sebzeler tüketin
  • günde en az 2-3 litre su tüketin
  • düzenli yürüyüş ya da spor yapın
  • her sabah limonlu ılık su içerek güne başlayın
  • gece geç saatlerde yemek yemeyin yada abur cubur huyunuz varsa lütfen bırakın.

Göbek ve bel çevresi egzersizleri ile bunu desteklediğinde değişiminden inanılmaz keyif alacaksın. herkesin 'HARİKA GÖRÜNÜYORSUN' dediği birine dönüşmek için erteleme bugün başla.

 

Hep söylediğim bi cümle var. 'Anlık keyifler için kalıcı sıkıntılar yaratmayın '

 

Bedeninize son nefesinize kadar ihtiyacınız var. Ama ona iyi bakmayarak hasta edip ilaçlarla ayakta tutmakta sizin tercihiniz. Vücudunuz ağrıyorsa ya da hastalanıyorsanız size sinyal veriyor mesaj atıyor ama siz kapsama alanı dışına çıkıyor ya da sevmediğiniz birinden gelen mesajları okumaz ya da cevap vermezsiniz ya aynen onu yapıyorsunuz. Bi düşünün bakalım vücudunuzu bedeninizi sevmiyormusunuz?  Belli bi zaman istediğiniz herşeyi yiyerek çöp kutusu muamelesi yaptığınız vücudunuz sizin bir parçanız onu kabullenmeli ve siz nasıl davranırsanız size o sonucu vereceğini bilmelisiniz. Kilo, ağrılar, kolesterol, şeker vb. bir çok hastalık düzensiz beslenme ve hareketsiz yaşam nedeniyle ortaya çıkıyor. spor ve sağlıklı beslenmek yerine lütfen tüketim sektörünün bence en başında gelen sağlık yani ilaç sektöründen medet ummayalım.

 

 ÇÖZÜM SİZSİNİZ...

 

İnstagram: ceydaatigan

Hesabımdan takip ederek cardio derslerime eşlik edebilirsiniz.

Ya da ben canlı canlı katılarak disiplinli bir şekilde kilo vermek istiyorum diyorsan,

Benimle her Pazartesi-Salı-Perşembe 19.20 de Öküz Beach Club İskelede denizle ve gün batımı ile iç içe sosyal mesafe sınırları ile açık havada eğlenerek spor yapmak için İnstagram hesabımdan DM ile bana ulaşabilirsin.

Yorumlar
KUŞADASI HABERLERİ